Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek

27.06.2022 21:56:00 | Autor: Alena Matějková, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek

Železný Brod po celé letošní léto nabídne v galerii Vlastimila Rady zcela jedinečnou výstavu, která představí kreativní práci švadlen a sklářů. Uvidíte šaty pošité bižuterií s vypracovanými detaily, které ohromily na módních přehlídkách Made in Jablonec v průběhu uplynulých deseti let.

Vystaveny budou nejen modely, které designéři vytvořili pro jedinečné příležitosti, ale i unikátní šperky. Vystaveny budou i modely zvučných jmen jako je Beáta Rajská, Natali Ruden nebo Boris Hanečka.

Součástí výstavy budou kreativní workshopy, při kterých si vyzkoušíte práci se sklem a bižuterií. Pod vedením zkušených lektorů jistě zvládne vytvořit vlastní šperk či jiný výrobek opravdu každý.

Výstavu doplní hra o Tajemný poklad, ukrytý v kouzelné truhle, a Galerijní Radovánka. Radovánky jsou souborem kvízových otázek, které návštěvníkům výstavy umožní objevovat skryté detaily jednotlivých výstav. Připravovány jsou pro všechny výstavy konané v galerii. Pomyslnou třešničkou na dortu bude slosování Radovánek na konci výstavy, kdy hlavními výhrami budou hodnotné skleněné šperky od vystavujících firem.

Dalším lákadlem ve sklářském duchu bude již mnoha lety prověřené Putování po stopách Skřítka Střípka. Skřítkovy stopy vás provedou celým městem. Zároveň vám otevřou dveře dílen, ve kterých si budete moct vyzkoušet sklářské řemeslo, jako například foukání skla u kahanu nebo práci na sklářském brusu.

Součástí této železnobrodské hry jsou bonusy, jejichž cílem je nabídnout návštěvníkovi nejen mnoho nevšedních zážitků, ale i možnost zakoupit si skleněnou krásu přímo od výrobce. S „prázdnou" ze Železného Brodu určitě neodejdete, tak se přijďte přesvědčit.

Výstava Skleněná šatna bude v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod otevřena 2. července a potrvá do 28. srpna 2022. Galerie je otevřena od pondělí do neděle od 10 do 17 hodin.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT