Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově

15.09.2019 10:36:50 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V Turnově se odehrála v sobotu 14. září jedna ze základních skupin Českého poháru žen. Na palubovce sportovní haly TJ Turnov ve Skálově ulici se představily prvoligové volejbalistky TJ Sokol Nusle Praha a TJ Sokol Dobřichovice a samozřejmě domácí druholigové volejbalistky TJ Turnov.

TJ Zikuda Turnov - TJ Sokol Nusle Praha 0:3 (-22, -24, -16)

K prvnímu utkání nastoupily domácí hráčky proti Sokolu Nusle. První set byl z pohledu turnovských volejbalistek zejména v první polovině lehce nervózní a chyby vznikaly zejména na příjmu soupeřova podání. V druhé polovině se hra více vyrovnala, ale tým z Prahy si koncovku už ohlídal a vyhrál 25:22. V druhém setu zlepšily domácí hráčky příjem a po většinu setu byly ve vedení. V úplném závěru ale nedohrály nadějně rozehranou koncovku a set zbytečnými chybami prohrály 24:26. Tento výsledek ovlivnil i set třetí, který byl za celý den v podání domácích nejslabší a pražský celek po snadném vítězství 25:16 vyhrál celé utkání 3:0 na sety.

Sestava Turnova:  M. Plocová, C. Bitmanová, M. Maříková, P. Vaníčková, J. Krupařová, M. Minaříková, E. Valová (libero) - střídaly V. Hořínková, M. Kroupová, Z. Svobodová.

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (-24, -18, 19, 22, 7)

V druhém utkání proti sobě nastoupila prvoligová družstva TJ Sokol Nusle Praha a TJ Sokol Dobřichovice. Dobřichovice vedly už 2:0 na sety, aby vzápětí ztratily celé utkání v tie-breaku.

TJ Zikuda Turnov - TJ Sokol Dobřichovice 0:3 (-19, -19, -20)

Český pohár volejbalistek<br />Autor: Archiv TJ Turnov V posledním utkání celého turnaje nastoupily opět domácí hráčky, tentokrát proti Sokolu Dobřichovice. V celém utkání bylo k vidění mnoho velmi dobrých okamžiků na obou stranách sítě. Mnohem zkušenější hostující hráčky ale dokázaly v rozhodujících momentech si utkání pohlídat a vyhrát nakonec přes poměrně vyrovnanou hru 3:0.

Sestava Turnova:  M. Minaříková, V. Hořínková, C. Bitmanová, M. Maříková, P. Vaníčková, J. Krupařová, E. Valová (libero) - střídaly, M. Kroupová a M. Plocová.

Celkové pořadí skupiny A Českého poháru žen:
1. TJ Sokol Nusle Praha 5 bodů
2. TJ Sokol Dobřichovice 4 body
3. TJ Zikuda Turnov 0 bodů

„Přestože jsme s celky, které hrají o soutěž výše, prohrály dvakrát 0:3, tak s předvedenou hrou a zejména s projevem nově sestaveného týmu jsme celkem spokojeni. Některé věci potřebujeme ještě vyladit, lépe se poznat a sehrát, ale už nyní se těšíme na start 2. ligy. Naším prvním soupeřem, který se na naší palubovce objeví 5. října, bude celek TJ Svitavy. Všechny příznivce turnovského volejbalu samozřejmě zveme!," doplnil trenér žen TJ Turnov Pavel Starý.