Slánský divadelní soubor zve na pohádku Pukoviny

14.09.2011 19:17:58 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Slaná

Slánský divadelní soubor zve na pohádku Pukoviny

Divadelní soubor Tyl Slaná zve diváky do divadélka ve Slané. V pátek 16. září se zde poprvé představí Divadelní soubor Vojan z Desné, který zahraje představení Pukoviny na náměty pohádkové hry Williama Shakespeara Sen noci svatojánské.

Po úspěšném uvedení hry Černý pátek oceněné na přehlídkách v Josefově dole i ve Vysokém nad Jizerou, hledal desenský divadelní soubor Vojan nějaký další zajímavý titul. Proto v roce 2008 uvedli hru Zdeňka Podskalského Žena v trysku století. Soubor poněkud „omladil", protože řady zkušených desenských herců rozšířili místní studenti. K názvu Vojan tak přidali ještě název Mladá haluz. S touto hrou se úspěšně prezentovali na Josefodolském divadelním jaru a na přehlídce O zlatý člunek města Tanvaldu.

Novým nápadem bylo přepracovat některou z her Williama Shakespeara. Volba nakonec padla na Sen noci svatojánské, protože hra byla námětově nejbližší právě pro mladší členy souboru. Herci jsou totiž ze všech koutů okresu a je pro ně náročné sejít se v kompletní sestavě 25 lidí, zvlášť když někteří mají zaměstnání, jehož součástí jsou časté služební cesty.

Premiéra byla 15. dubna 2011 v Kulturním domě Sklář v Desné a sál byl zaplněn do posledního místečka úžasnými diváky. O tři týdny později se předvedli na Josefodolském divadelním jaru, kde zdatně drželi krok se zkušenými soubory, nyní se tedy představí i ve Slané. Děti mají vstupné na představení za polovic a pro ně i jejich rodiče bude připraveno občerstvení v přilehlé restauraci Ratatuja. Představení se odehraje v pátek 16. září 2011 od 19.30 hodin v Kulturním domě ve Slané u Semil.

Předchozí akce pořádané DS Tyl Slaná:

Slánští ochotníci zvou do Prahy na Román pro ženy

Jaká byla divadelní sezóna Tyl Slaná

FOTO: Divadelní tancovačka oslnila stylovými retrokostýmy

Sedmá Divadelní tancovačka bude v retrostylu Vyprávěj

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT