Slavnostní výroční koncert libereckého sboru Rosex

13.05.2023 23:29:14 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Slavnostní výroční koncert libereckého sboru Rosex

Smíšený pěvecký sbor Rosex zve všechny svoje příznivce a milovníky sborového zpěvu na výroční koncert uspořádaný k 35. výročí své existence, který se uskuteční 14. května v Severočeském muzeu v Liberci.

Za 35 let sbor uspořádal mnoho koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí, například ve Francii, Itálii, Švýcarsku a Německu. Úspěšně se zapojil do různých hudebních akcí, soutěží a festivalů. Tradiční je spolupráce s pěveckými tělesy v regionu - například s libereckými sbory Ještěd, A my taky nebo s jabloneckým smíšeným sborem Janáček. Během let vydal sbor několik CD.

Aktuálně sbor organizuje svá vystoupení s myšlenkou „zpívat pro radost posluchačů" a rozvíjet kulturní hudební tradici zejména v Libereckém kraji. Aktivita sboru je směrována do různých oblastí hudebního společenského života. Vzhledem k repertoáru, který obsahuje klasickou hudbu - mše, oratoria apod., jsou často pořádány také koncerty duchovní hudby. Poslední letošní významnou akcí bylo již druhé velmi úspěšné uvedení díla norského skladatele Oly Gjeila - „Sunrise Mass", pod vedením italského hudebníka Graziana Sanvita. Každoroční tradicí se staly adventní a vánoční koncerty, s účastí hudebníků pod vedením Dalibora Tuže.

„Ke konání našeho koncertu jsme zvolili krásné reprezentativní prostředí foyeru Severočeského muzea, kde sbor již několikrát vystupoval. Zazní skladby z celé dlouholeté činnosti sboru", sděluje sbormistryně Alena Sobotková. „Půjde o průřez celým repertoárem, který zahrnuje skladby klasické, jazzové, muzikálové a populární, lidové písně a spirituály. Posluchači se mohou těšit také na zcela nově nastudované skladby".

Jde o poslední sborovou akci pod vedením skvělé sbormistryně Aleny Sobotkové, která se loučí se svou dlouholetou funkcí a zároveň symbolicky předává taktovku nové sbormistryni, která bude při této příležitosti představena.

Koncert se koná dne 14. května 2023 v 18.00 v prostorách foyeru Severočeského muzea v Masarykově ul. v Liberci. Dobrovolné vstupné na místě před začátkem koncertu. Akce je podpořena Unií Českých pěveckých sborů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT