Slavnostní výroční koncert libereckého sboru Rosex

13.05.2023 23:29:14 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Slavnostní výroční koncert libereckého sboru Rosex

Smíšený pěvecký sbor Rosex zve všechny svoje příznivce a milovníky sborového zpěvu na výroční koncert uspořádaný k 35. výročí své existence, který se uskuteční 14. května v Severočeském muzeu v Liberci.

Za 35 let sbor uspořádal mnoho koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí, například ve Francii, Itálii, Švýcarsku a Německu. Úspěšně se zapojil do různých hudebních akcí, soutěží a festivalů. Tradiční je spolupráce s pěveckými tělesy v regionu - například s libereckými sbory Ještěd, A my taky nebo s jabloneckým smíšeným sborem Janáček. Během let vydal sbor několik CD.

Aktuálně sbor organizuje svá vystoupení s myšlenkou „zpívat pro radost posluchačů" a rozvíjet kulturní hudební tradici zejména v Libereckém kraji. Aktivita sboru je směrována do různých oblastí hudebního společenského života. Vzhledem k repertoáru, který obsahuje klasickou hudbu - mše, oratoria apod., jsou často pořádány také koncerty duchovní hudby. Poslední letošní významnou akcí bylo již druhé velmi úspěšné uvedení díla norského skladatele Oly Gjeila - „Sunrise Mass", pod vedením italského hudebníka Graziana Sanvita. Každoroční tradicí se staly adventní a vánoční koncerty, s účastí hudebníků pod vedením Dalibora Tuže.

„Ke konání našeho koncertu jsme zvolili krásné reprezentativní prostředí foyeru Severočeského muzea, kde sbor již několikrát vystupoval. Zazní skladby z celé dlouholeté činnosti sboru", sděluje sbormistryně Alena Sobotková. „Půjde o průřez celým repertoárem, který zahrnuje skladby klasické, jazzové, muzikálové a populární, lidové písně a spirituály. Posluchači se mohou těšit také na zcela nově nastudované skladby".

Jde o poslední sborovou akci pod vedením skvělé sbormistryně Aleny Sobotkové, která se loučí se svou dlouholetou funkcí a zároveň symbolicky předává taktovku nové sbormistryni, která bude při této příležitosti představena.

Koncert se koná dne 14. května 2023 v 18.00 v prostorách foyeru Severočeského muzea v Masarykově ul. v Liberci. Dobrovolné vstupné na místě před začátkem koncertu. Akce je podpořena Unií Českých pěveckých sborů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT