Šlesingr ve sprintu SP v Oberhofu druhý, Václavík sedmnáctý

05.01.2017 19:20:07 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Šlesingr ve sprintu SP v Oberhofu druhý, Václavík sedmnáctý

V německém Oberhofu v DKB-Ski Areně uprostřed Duryňského lesa se ve čtvrtek konal první závod novém roce Světového poháru v biatlonu, sprint mužů. Třiatřicetiletý biatlonista, člen jabloneckého SKP Kornspitz, Michal Šlesingr dojel ve sprintu na druhém místě. Čtyři čeští závodnici se probojovali mezi prvních jedenadvacet, dosavadní životní závod zajel odchovanec jilemnického biatlonu Adam Václavík, který skončil sedmnáctý.

Michal rozjel závod velmi dobře a už od startu patřil mezi nejrychlejší běžce. Úvodní položku vleže zvládl bezchybně a dostal se do čela závodu, kde nechyběl ani favorit Martin Fourcad. Šlesingr v následující stojce jednou minul, ale nejlepší biatlonista posledních let se netrefil hned třikrát a Michal měl šanci stoupnout si na bednu.

Na trati byl ale ještě jeden z nejrychlejších běžců pelotonu Rakušan Julian Eberhard, který ale někdy dovede střelbu pokazit. Tentokrát chyboval stejně jako „Boušek" a protože měl po Fourcarovi druhý nejrychlejší čas, tak zaslouženě vyhrál. Michal Šlesingr měl třetí nejlepší běh a vybojoval si tak krásné druhé místo. Eberharda se Šlesingrem doprovodil na stupně vítězů Ital Dominik Windisch.

Sprint v Oberhofu vyšel i dalším Čechům. Nejlepší závod v životě má za sebou Adam Václavík. Dvaadvacetiletý biatlonista ještě nikdy ve Světovém poháru nebodoval, nejlépe dojel jednačtyřicátý v minulé sezoně v Ruhpoldingu. Až nyní se v Oberhofu dočkal. Se dvěma chybami obsadil sedmnáctou příčku.

Dvě chyby na střelnici udělali i Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem. Moravec dojel devatenáctý, Krčmář jednadvacátý. Všichni tři postoupili do stíhacího závodu kam naopak nepostoupil Jaroslav Soukup, který dojel se čtyřmi chybami na střelnici jednasedmdesátý.

Závod Světového poháru v biatlonu v Oberhofu:

Muži - sprint 10 km: 1. Eberhard (Rak.) 27:26,8 (1 tr. okruh), 2. Šlesingr (ČR) -10,8 (1), 3. Windisch -40,3 (1), 4. Hofer (oba It.) -40,4 (0), 5. Lesser -41,2 (2), 6. Schempp (oba Něm.) -46,2 (2), 7. Svendsen (Nor.) -48,4 (1), 8. M. Fourcade (Fr.) -51,3 (3), 9. Weger (Švýc.) -51,8 (0), 10. Iliev (Bul.) -58,4 (2), ...17. Václavík -1:14,9 (2), 19. Moravec -1:18,4 (2), 21. Krčmář -1:26,3 (2), 71. Soukup (všichni Česko) -3:01,3 (4).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Gábina udělala radost sobě i sportovním příznivcům
Čeští biatlonisté dostali novou zbraň
Eva Puskarčíková je mezi elitou biatlonistek
Velké vítězství Gabriely Koukalové v Östersundu
Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová
FOTO: Biatlonový trenér Zdeněk Vítek se ve Vrchlabí oženil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT