Šlesingr ve sprintu SP v Oberhofu druhý, Václavík sedmnáctý

05.01.2017 19:20:07 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

V německém Oberhofu v DKB-Ski Areně uprostřed Duryňského lesa se ve čtvrtek konal první závod novém roce Světového poháru v biatlonu, sprint mužů. Třiatřicetiletý biatlonista, člen jabloneckého SKP Kornspitz, Michal Šlesingr dojel ve sprintu na druhém místě. Čtyři čeští závodnici se probojovali mezi prvních jedenadvacet, dosavadní životní závod zajel odchovanec jilemnického biatlonu Adam Václavík, který skončil sedmnáctý.

Michal rozjel závod velmi dobře a už od startu patřil mezi nejrychlejší běžce. Úvodní položku vleže zvládl bezchybně a dostal se do čela závodu, kde nechyběl ani favorit Martin Fourcad. Šlesingr v následující stojce jednou minul, ale nejlepší biatlonista posledních let se netrefil hned třikrát a Michal měl šanci stoupnout si na bednu.

Na trati byl ale ještě jeden z nejrychlejších běžců pelotonu Rakušan Julian Eberhard, který ale někdy dovede střelbu pokazit. Tentokrát chyboval stejně jako „Boušek" a protože měl po Fourcarovi druhý nejrychlejší čas, tak zaslouženě vyhrál. Michal Šlesingr měl třetí nejlepší běh a vybojoval si tak krásné druhé místo. Eberharda se Šlesingrem doprovodil na stupně vítězů Ital Dominik Windisch.

Sprint v Oberhofu vyšel i dalším Čechům. Nejlepší závod v životě má za sebou Adam Václavík. Dvaadvacetiletý biatlonista ještě nikdy ve Světovém poháru nebodoval, nejlépe dojel jednačtyřicátý v minulé sezoně v Ruhpoldingu. Až nyní se v Oberhofu dočkal. Se dvěma chybami obsadil sedmnáctou příčku.

Dvě chyby na střelnici udělali i Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem. Moravec dojel devatenáctý, Krčmář jednadvacátý. Všichni tři postoupili do stíhacího závodu kam naopak nepostoupil Jaroslav Soukup, který dojel se čtyřmi chybami na střelnici jednasedmdesátý.

Závod Světového poháru v biatlonu v Oberhofu:

Muži - sprint 10 km: 1. Eberhard (Rak.) 27:26,8 (1 tr. okruh), 2. Šlesingr (ČR) -10,8 (1), 3. Windisch -40,3 (1), 4. Hofer (oba It.) -40,4 (0), 5. Lesser -41,2 (2), 6. Schempp (oba Něm.) -46,2 (2), 7. Svendsen (Nor.) -48,4 (1), 8. M. Fourcade (Fr.) -51,3 (3), 9. Weger (Švýc.) -51,8 (0), 10. Iliev (Bul.) -58,4 (2), ...17. Václavík -1:14,9 (2), 19. Moravec -1:18,4 (2), 21. Krčmář -1:26,3 (2), 71. Soukup (všichni Česko) -3:01,3 (4).