Složky IZS se veřejnosti představí na semilském Ostrově

19.06.2024 23:15:04 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Složky IZS se veřejnosti představí na semilském Ostrově

Ve čtvrtek 20. června bude semilský park na Ostrově patřit prezentaci všech složek Integrovaného záchranného systému ČR. Do programu se s ukázkou požárního sportu zapojí i studenti Střední školy Semily, obor požární ochrana. Při této příležitosti na Ostrově proběhne i republikové kolo Soutěže mladých zdravotníků organizované oblastním spolkem Českého červeného kříže Semily.

„Den IZS v Semilech pořádáme pravidelně," prozradila za pořadatele, kterým je město Semily, Iveta Medková. „Tentokrát jsme program rozšířili i o ukázku historické techniky záchranných složek, k vidění bude např. historická parní stříkačka, vojenská Buchanka, sanitka, vozidla veřejné bezpečnosti a mnoho dalších."

Mezi hlavní body programu bude patřit ukázka výcviku psovodů Policie ČR, simulace zásahu proti nebezpečnému pachateli, ukázka práce jízdní policie, použití čtyřkolky k hašení požáru a slanění lezce Hasičského záchranného sboru ze žebříku. Zájemci dostanou jedinečnou příležitost prohlédnout si nejmodernější techniku používanou jednotlivými složkami IZS, prověřit si své fyzické dovednosti a užít si nejrůznější doprovodné atrakce.

Kromě Dne IZS proběhne v tento den na Ostrově také republikové kolo Soutěže mladých zdravotníků ČČK, do kterého se na základě výsledků z krajských kol probojovalo na 18 soutěžních týmů z celé České republiky.

„Obě akce, které v Semilech ve čtvrtek 20. června proběhnou, spojuje bezpečnostní a zdravotní tematika. Jsme hrdí, že si pro pořádání republikového kola soutěže ČČK vybral právě Semily. Doprovodný program Dne IZS i soutěže na Ostrově jsou určeny pro děti nejen ze semilských škol a já věřím, že naše pozvání osloví nejenom je a děti i dospělí se na Ostrov opět přijdou nejenom zabavit, ale také se něco dozvědět," doplnila Iveta Medková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Den IZS v Albrechticích se vydařil
Den IZS pořádali ve Zlaté Olešnici
V Železném Brodě pořádali Den IZS
Obrazem: Dětský den s IZS v Semilech
Obrazem: Letecké cvičení složek IZS v Semilech
Den IZS v Liberci obohatili také hasiči
Hasiči se představili na Dnech IZS v Železném Brodě a Jablonci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT