Služební pes městské policie byl nalezen a bude v pořádku

07.04.2017 14:26:10 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Služební pes městské policie byl nalezen a bude v pořádku

Městská policie Turnov oznámila, že služební pes Dar byl ve středu 5. dubna objeven. Bylo to i díky reakcím a sdílením informací mezi obyvateli Turnova, kteří se snažili pomoci.

V průběhu nočních hodin na úterý 4. dubna byl proveden městskou policií zákrok, při kterém byl použit služební pes Dar proti agresívnímu muži. Pes byl při zákroku zraněn a následně ho srazil automobil. Zvíře po vzniklém šoku uteklo.

Díky reakcím a sdílení informací mezi obyvateli Turnova a okolí se podařilo psa nalézt. „Rádi bychom poděkovali jmenovitě paní Koškové a panu Strašilovi, kteří nás informovali o výskytu podobného psa v oblasti Nudvojovic," uvedl pověřený strážník MP Luboš Trucka.

Kromě tipů od občanů se informace o ztraceném služebním psu dostala až k Lence Valtové, která se svou fenou Růženkou pátrá po pohřešovaných osobách a je součástí mantrailingového týmu International Bloodhound Academy. Lenka Valtová přijela se svou fenkou do Turnova, aby pomohla strážníkům nalézt jejich psa. Celá pátrací akce probíhala zhruba hodinu a půl, kdy speciálně vycvičený stopařský pes bloodhound vedl strážníky k úkrytu zhraněného Dara.

Darovi bylo provedeno kompletní veterinární vyšetření, které ukázalo mnohočetné zhmožděniny hlavně na přední části těla. Nyní musí pes strávit čas v klidu pro úplnou rekonvalescenci. Další kontrola je naplánovaná za 14 dní, po které bude následovat postupné cvičení. „Pokud by kontrola byla v pořádku, tak se Dar bude moci zhruba za měsíc vrátit do aktivní služby," dodal Luboš Trucka.

„Velice děkujeme paní Lence Valtové, která s Růženkou pomohla Dara objevit, ale také všem obyvatelů Turnova i okolí za jejich zájem a pomoc při sdílení informací," doplnila na závěr tisková mluvčí města turnov Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hledá se pes městské policie Turnov. Zranil se při zásahu a utekl
Městské policii v Turnově nově pomáhá policejní pes Dar

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT