Služební pes městské policie byl nalezen a bude v pořádku

07.04.2017 14:26:10 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Služební pes městské policie byl nalezen a bude v pořádku

Městská policie Turnov oznámila, že služební pes Dar byl ve středu 5. dubna objeven. Bylo to i díky reakcím a sdílením informací mezi obyvateli Turnova, kteří se snažili pomoci.

V průběhu nočních hodin na úterý 4. dubna byl proveden městskou policií zákrok, při kterém byl použit služební pes Dar proti agresívnímu muži. Pes byl při zákroku zraněn a následně ho srazil automobil. Zvíře po vzniklém šoku uteklo.

Díky reakcím a sdílení informací mezi obyvateli Turnova a okolí se podařilo psa nalézt. „Rádi bychom poděkovali jmenovitě paní Koškové a panu Strašilovi, kteří nás informovali o výskytu podobného psa v oblasti Nudvojovic," uvedl pověřený strážník MP Luboš Trucka.

Kromě tipů od občanů se informace o ztraceném služebním psu dostala až k Lence Valtové, která se svou fenou Růženkou pátrá po pohřešovaných osobách a je součástí mantrailingového týmu International Bloodhound Academy. Lenka Valtová přijela se svou fenkou do Turnova, aby pomohla strážníkům nalézt jejich psa. Celá pátrací akce probíhala zhruba hodinu a půl, kdy speciálně vycvičený stopařský pes bloodhound vedl strážníky k úkrytu zhraněného Dara.

Darovi bylo provedeno kompletní veterinární vyšetření, které ukázalo mnohočetné zhmožděniny hlavně na přední části těla. Nyní musí pes strávit čas v klidu pro úplnou rekonvalescenci. Další kontrola je naplánovaná za 14 dní, po které bude následovat postupné cvičení. „Pokud by kontrola byla v pořádku, tak se Dar bude moci zhruba za měsíc vrátit do aktivní služby," dodal Luboš Trucka.

„Velice děkujeme paní Lence Valtové, která s Růženkou pomohla Dara objevit, ale také všem obyvatelů Turnova i okolí za jejich zájem a pomoc při sdílení informací," doplnila na závěr tisková mluvčí města turnov Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hledá se pes městské policie Turnov. Zranil se při zásahu a utekl
Městské policii v Turnově nově pomáhá policejní pes Dar

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT