Sněžení komplikovalo v pondělí dopravu na území kraje

12.12.2022 21:52:36 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Sněžení komplikovalo v pondělí dopravu na území kraje

Aktualizováno: Profesionální i dobrovolní hasiči v pondělí 12. prosince zasahovali na území Libereckého kraje převážně u dopravních nehod zapříčiněných vydatným sněžením. Při stání v kolonách nezapomeňte nechat právě pro hasiče a sanitky průjezdnou takzvanou záchranářskou uličku.

Ve videu ukazujeme ucpaný Liberec po vytrvalém sněžení, kde došlo k nehodě kamionu u Makra a od centra se tvořily automobilové kolony.

Nejhorší situace byla jako již tradičně v horských úsecích. Uvíznuté kamiony blokovaly provoz na silnici I/13 v Albrechtickém kopci u Frýdlantu, průjezd přes Oldřichovské sedlo je také omezený. Komunikace I/35 v úseku Bílého Kostela byla sjízdná s obtížemi a další problémy byly v na komunikacích u Jablonce nad Nisou. V centru Liberce došlo k několika dopravním nehodám.

„Policisté vyjížděli ke střetu dvou osobních vozidel do ulicie Dobiášova a o několik minut později například také do ulice Budyšínská. Aktuálně vyšetřujeme dopravní nehodu na silnici I/35 ve směru od Chrastavy, kde se u sjezdu k OD Globus střetla dvě osobní vozidla. Dopravní policisté od dnešní půlnoci do současné doby vyjížděli již k bezmála dvěma desítkám dopravních nehod. Žádáná si naštěstí nevyžádala vážná zranění," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

 V pondělí kolem 10.30 projížděla po silnici I/38 19letá řidička v osobním vozidle tovární značky Hyundai i30 ve směru od Doks na Mladou Boleslav, když se v blízkosti křižovatky u odbočky na Bezděz dostala na zasněžené silnici do smyku a klouzala se ve svém jízdním pruhu ze strany na stranu. V té době za ní jel kamion, jehož řidič nepřizpůsobil svou rychlost stavu a povaze silnice a na rozbředlém sněhu do ní zezadu naboural.

Náraz pak odhodil Hyundai do příkopu. Tento kamion ve smyku poračoval v nekoordinované jízdě dál a narazil do kamionu jedoucího ve směru od Mladé Boleslavi. Jeho řidič zmírnil následky kolize tím, že ještě před nehodou, která byla neodvratitelná, vůz zastavil.

V osobním vozidle cestovala řidička sama, přivolaná Zdravotnická záchranná služba ji s blíže nespecifikovaným zraněním transportovala do českolipské nemocnice. Od rána do 13. hodiny jsme v Libereckém kraji vyjeli už k 27 dopravním nehodám, většinu z nich má na svědomí čerstvě napadaný sníh. 

Aktualizace ze dne 13. 12. 2022 v 8.00:

Po pondělním vydatném sněžení jsou nyní silnice v Libereckém kraji sjízdné. Řidiče ale policisté upozorňují, že stále musí být při jízdě obezřetní a myslet na to, že rychlost vozidla je nutné přizpůsobit povaze a aktuálnímu stavu dané vozovky.

„Včera policisté na lince 158 přijali celkem 128 oznámení o událostech v dopravě a následně v Libereckém kraji řešili 60 dopravních nehod, z nichž 37 se stalo jenom na Liberecku. Naštěstí se nejednalo o vážné dopravní nehody a žádný z jejich účastníků ani neutrpěl těžké zranění.," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku
Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
Řidička skončila s vozidlem u Železného Brodu na boku v příkopu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT