Snídaně proběhla jako poděkování za pomoc městu Turnov

13.09.2022 07:14:25 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Snídaně proběhla jako poděkování za pomoc městu Turnov

Na pátek 2. září dostaly pozvánku firmy a společnosti, které se zásadním způsobem podílely na pomoci uprchlíkům před válečným konfliktem na Ukrajině, případně přispěly k průběhu oslav 750 let Turnova.

Společná snídaně se odehrála v pátek dopoledne za účasti starosty Tomáše Hockeho a místostarostek města Petry Houškové a Jany Svobodové, zúčastnila se také tajemnice městského úřadu Eva Honzáková. Tomáš Hocke poděkoval všem, kdo si našli čas na setkání přijít. Některým z nich za příspěvek na školní obědy pro děti z Ukrajiny, dalším za finanční podporu významných oslav města.

Zmínil, že situace posledních let příliš nesvědčila podobným akcím, kdy by bylo možné se osobně sejít a diskutovat. „Procházíme zajímavou historickou fází - po covidu-19, kdy bylo dost děsivé vidět zcela pusté náměstí i ve dvě odpoledne, rovnou následoval konflikt na Ukrajině. Musím ocenit Vaši rychlou pomoc a aktivitu. A to zvláště, když vůle pomáhat ve společnosti slábne a pomoc není vždy vnímána zcela pozitivně. Navíc na nás útočí další výzvy, včetně energetické krize. Za poslední roky bylo výzev nebývale a pevně doufám, že situace se do budoucna zklidní," uzavřel úvodní slovo starosta.

Během hovoru se zástupci společností Kamax, s. r. o., VYVA PLAST, s. r. o., ONTEX CZ, s. r. o., Grupo Antolin, s. r. o., Crytur, spol. s r. o., či Lékárenský holding, s. r. o., se hlavním tématem nakonec stala problematika energetické krize, kterou řeší nejen občané nebo samospráva, ale také podniky. Řešila se celková politická situace ve státě. Na řadu přišly i další možnosti, jak turnovské firmy mohou pomáhat v turnovských školách nebo ve veřejném životě. Na závěr padlo přání, aby se podobná pracovní setkání samosprávy s místními podnikateli a firmami mohla odehrávat častěji.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže
V semilském muzeu otevřou zároveň dvě výstavy

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT