Soukupa výborně zastoupil Moravec a čeští biatlonisté slaví další medaili

10.02.2014 18:45:41 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Soukupa výborně zastoupil Moravec a čeští biatlonisté slaví další medaili

Český biatlon má druhou olympijskou medaili a Česko slaví ve třetí den her v Soči třetí medailový úspěch. Ze soboty bronzového Jaroslava Soukupa tentokrát zastoupil Ondřej Moravec z jabloneckého SKP Kornspitz, který skončil druhý ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru.

Pro české fanoušky vstupovali po sobotním sprintu do závodu s nadějemi Jaroslav Soukup ze třetího místa a Ondřej Moravec z osmého. První polovinu závodu jel v čelní skupině Soukup, který k čisté střelbě vleže přidal vysoké tempo běhu. Také Moravec zvládl úvodní dvě položky čistě, ale střílel pomaleji a špička závodu mu nebezpečně utíkala.

Třetí střelba vstoje dala naději Moravcovi, který ji mívá velmi dobrou, což potvrdil a nechyboval. Naopak všichni z dosavadní vedoucí skupinky chybovali a Ondra se dral vpřed. Soukup dokonce dvakrát chyboval, čímž z boje o medaile vypadl.

Rozhodla čtvrtá položka, na kterou přiběhl jako první Francouz Fourcade. Shodil všechny terče, sebevědomě se otočil k divákům a mával na oslavu vítězství. Byl si jistý zlatou medailí. Druhý za Fourcadem vyběhl Moravec, který v závodě ani jednou nechyboval. Čtrnáct vteřin za lídrem, ale skoro se stejným náskokem před dalším Francouzem Beatrixem vybojoval zaslouženě stříbrnou medaili. Sobotní hrdina Jarda Soukup dvakrát chyboval i na poslední položce a nakonec obsadil dvacáté místo. Třetí z českých reprezentantů, kteří se do stíhacího závodu nominovali, byl Michal Šlesingr, jenže ten se na startu neobjevil.

Muži - stíhací závod 12,5 km:1. M. Fourcade (Fr.) 33:48,6 (1 tr. okruh), 2. Moravec (Česko) -14,1 (0), 3. Beatrix (Fr.) -24,2 (1), 4. Björndalen (Nor.) -25,9 (3), 5. Usťugov (Rus.) -36,7 (1), 6. Schempp (Něm.) -39,1 (1), 7. Svendsen (Nor.) -40,2 (1), 8. Eder (Rak.) -40,3 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) -48,3 (1), 10. Landertinger (Rak.) -48,9 (3), ...20. Soukup -1:46,4 (4), Šlesingr (oba Česko) nestartoval.

Další zpravodajství k zimním olympijským hrám: 

Lomnický Koudelka byl na středním můstku nejlepší z českých skokanů

Česko má zásluhou Jaroslava Soukupa první medaili na olympiádě

Běžkyně Karolína Grohová se už připravuje v dějišti olympijských her

Nikol Kučerová: Účast na olympiádě je můj splněný sen

Tomáš Portyk překonal bolest a na MS juniorů si doběhl pro pátou příčku

Do Soči míří 85 českých olympioniků, 12 z nich má vazby na Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Benecko Freeride 2022
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT