Soutěž pro mladé návrháře ve městě pod Ještědem již pojedenácté

11.09.2024 20:41:30 | Autor: Jana Kočí | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Soutěž pro mladé návrháře ve městě pod Ještědem již pojedenácté

Soutěž Oděv a textil, Liberec, která propojuje žákům i dětem technický a umělecký směr nejen v oblastech textilu a oděvu, ale i v použití nových technologií, se koná v Liberci již v pátek 13. září.

Pro soutěžící ze středních, základní i mateřských škol bude pátek třináctého velmi významný den. V kategoriích, které pořádající spolek vyhlásil již v únoru, budou prezentovat svou často celoroční tvůrčí činnost. Do kategorie do patnácti let Módní kresba s tématem Energie se v letošním ročníku přihlásily i děti z mateřských škol a svými nápaditými kresbami čile konkurují starším spolusoutěžícím.

I další kategorie Tvoříme nejen z textilu je v letošním jedenáctém ročníku žáky základních škol nejen z libereckého regionu výrazně obsazena. Ty doplňuje dalších šedesát tři kolekce reprezentující kategorie pro střední školy Módní olympiáda, Mýty a pověry, Technologie budoucnosti v oděvu a Zapomenuté textilní a oděvní techniky. I v letošním ročníku se účastní i školy ze zahraničí.

Soutěž, která získala finanční podporu Libereckého kraje i záštitu jak hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, tak i MŠMT, se již tradičně koná ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, Fakultou textilní, v prostorách TUL v budově G a je zcela přístupná široké veřejnosti.

Novinkou v letošním ročníku je dynamický program, v němž lze již nyní a poté i během dne konání akce sledovat online aktuální průběh programu - https://odevatextil-liberec.cz/program/

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladá móda byla k vidění pod Ještědem
Na soutěži Oděv a textil bylo k vidění 55 kolekcí
V Liberci pořádali soutěž Oděv a textil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností

Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce

Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT