Spálovské babí léto oslaví jubileum Jiřího Urbana

05.09.2024 11:48:32 | Autor: jv, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Spálovské babí léto oslaví jubileum Jiřího Urbana

Již 29. ročník festivalu Spálovské babí léto se koná v sobotu 7. září od 14 hodin. Hlavní částí je výstava k 70. narozeninám šperkaře, klenotníka, malíře a restaurátora Jiřího Urbana, autora mezinárodního věhlasu.

Jiří Urban  Antonem Cepkou zhotovili nejdokonalejší kopii císařské koruny, velmi známá je též jeho kopie Svatováclavské koruny. Po vernisáži následuje od 14.45-15.00 koncert výborného souboru Clariophonia z Prahy.

Evangelická kaple na Spálově od 14.00. Vstupné: dobrovolné, na koncert 100 Kč, děti zdarma.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Spálovskou kapli vzkřísili z ruin. Stala se domovem umělců
Spálovské babí léto 2021 je věnováno vzpomínce na Vladimíra Veselého
Výtvarníci se opět setkají na Spálovském babím létě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Advaita v Turnově rozšiřuje provozní dobu

Advaita, z. ú., bude nově služby v Turnově poskytovat také ve čtvrtek v čase od 9 do 17 hodin. Poradna má prostor v budově na ulici Žižkova 2031, Turnov. Na poradny se mohou obracet lidé, kteří řeší problémy související se závislostí na drogách, včetně alkoholu. Nabízí pomoc také lidem, kteří se dostali do problémů kvůli hazardnímu hráčství či sázení nebo kteří ztrácejí kontrolu nad hraním počítačových her či užíváním internetu. Objednat se můžete na e-mailu: turnov@advaitaliberec.cz nebo telefonicky na recepci Centra adiktologických služeb 603 829 730 nebo u terapeutky Bc. Blanky Budinské, tel. 720 158 739.

Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Památky se zapojí do Noci kostelů a Víkendu otevřených zahrad
Projekt Spojeno sklem! získal oprestižní ocenění Gloria Musaealis 2024
Podle měření hluku v okolí Turów limity loni překročeny jen několikrát
Čtvrťáci opět na cestě historií Turnova
Festival Karolíny Světlé se koná 24. května

Nejčtenější články

18.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
19.05.: Hasiče ze Semilska zaměstnal požár domu v Jablonci nad Jizerou
18.05.: Dejvické divadlo v Semilech ukáže Vraždu krále Gonzaga!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT