Spejbl a Hurvínek zavítají do semilského Golfu
04.05.2025 21:16:50 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
Milovníci humoru a divadelní klasiky mají ve středu 14. května od 17 hodin jedinečnou příležitost zažít Hurvínka v KC Golf Semily! Divadlo Spejbla a Hurvínka prochází rekonstrukcí své domovské scény a vydává se na turné po České republice.
Představení Spejbl, Hurvínek a já nabízí originální divadelní zážitek, ve kterém se potkává estetika renomovaného tvůrce divadla pro děti Jiřího Jelínka a svět loutek Divadla Spejbla a Hurvínka. Hra kombinuje tradiční loutkové divadlo s moderními prvky a je plná humoru, slovních hříček a situační komiky, což oslovuje jak dětské, tak dospělé publikum, které si tak připomene své dětství.
Tato inscenace zaznamenala mimořádný úspěch a pozitivní ohlasy v divadelní obci a získala v Divadelních novinách titul „sukces měsíce".
Do třídy 5. D s nově příchozím žákem Davidem přicházejí i Spejbl s Hurvínkem, což vede k mnoha zábavným a nezvyklým situacím. Žáci v čele s panem profesorem tak zažijí dobrodružství v podobě velké vlakové loupeže, kouzelné hodiny chemie, cestu vesmírem a mnoho dalšího v rytmu originálních hravých písniček, dialogů Spejbla a Hurvínka a živého doteku loutek a herců.
Nechte se unést kouzlem legendárních loutek a příběhem o jednom popleteném vyučování.
Akce Kulturního centra Golf Semily v květnu
Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Nejnovější články
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.