Špičkový design vyprodal kulturní centrum Vratislavice 101010

17.11.2022 11:57:18 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Špičkový design vyprodal kulturní centrum Vratislavice 101010

Inovace, které vedou k produktům a službám s vysokou přidanou hodnotou, jsou budoucností Libereckého kraje a vlastně i celého Česka. O tom, co si pod těmito pojmy ještě představit lze a co už ne, pojednávala akce nazvaná Pecha Kucha Night, která minulý pátek vyprodala kulturní centrum Vratislavice 101010. Firmy dnes začínají jako přidanou hodnotu, za kterou jsou zákazníci ochotni zaplatit, ve velké míře chápat design.

Téma designu rezonuje i v týmu projektu Smart Akcelerátor Libereckého kraje v Agentuře regionálního rozvoje. „Společně s agenturou CzechTrade v létě SALK vyzval designéry z Libereckého kraje, aby se registrovali v databázi Design Centra CzechTrade a zvýšili tak své šance na zařazení do některého z jimi spravovaných dotačních programů. Nezůstalo jen u toho, do Liberce se ARR rozhodla pozvat špičkové designéry z regionu i z celého Česka na akci PechaKucha Night," řekl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Diváci si během Pecha Kucha Night poslechli příběhy malých lokálních firmiček Chimaera a Pol Eno, které patří do databáze regionálních produktů a služeb Liberecký kraj sobě a Preciosa Lighting jako zástupce z Crystal Valley. Zazněl také příběh o tom, jak probíhá transformace tradičního výrobce plechových hraček Kovap z Náchoda a Semil do designové firmy nebo příběh dvou nadšenců do cyklistiky, kteří ve Varnsdorfu rozjíždějí startup s globální ambicí Posedla založený mimo jiné na spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

Na pódiu se vystřídal tucet hostů a nechyběla ani zvučná jména. Mikrofonu se chopil Michal Froněk z věhlasného studia Olgoj Chorchoj, Lukáš Taneček, čerstvý držitel prestižního ocenění Red Dot Design Award a dva úspěšní absolventi Technické univerzity v Liberci, londýnský architekt Petr Štefek a designérka Škoda Auto Kateřina Vránová.

„Překvapilo mě, kolik lidí je ochotných strávit večer s příběhy na téma design, bylo to bezprostřední a perfektně zorganizované. Jsem rád, že jsem poznal tým PechaKucha Night a mohl se propojit s novými kolegy z oboru," prohlásil poslední řečník večera Lukáš Taneček

PechaKucha Night Liberec je realizována v rámci projektu „Smart Akcelerator II Libereckého kraje" CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0016369.

Smart Akcelerator II Libereckého kraje realizuje ARR-Agentura regionálního rozvoje, spol. s.r.o. a je financován z prostředků Evropské unie, MŠMT a Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pecha Kucha Night bude už podvacáté v Železném Brodě
Letní speciál Pecha Kucha Night Železný Brod otevře festival Seš-lost

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
29.11.: Pokladna Českých drah v Turnově zavírá

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT