Společně nejen na jevišti letos již plnoleté a stále stejně uchvacující

15.11.2021 10:52:11 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Společně nejen na jevišti letos již plnoleté a stále stejně uchvacující

Třepotání dlaní na zdvižených pažích, k tomu ohlušující potlesk a krásná atmosféra. Takové byly hlavní atributy kouzelného sobotního podvečera v Městském divadle v Jablonci. Již poosmnácté se zde totiž sešli umělci z mnoha oblastí. Zpěváci, tanečníci, muzikanti a dokonce i vypracovaná fitness kulturistka, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav. Projekt s názvem Společně nejen na jevišti totiž spojuje především lidi s velkým srdcem a chutí do života.

A je úplně jedno, zda mají handicap, nebo ne. Radost, životní  elán a umění je pro ně tolik přínosným kořením života, že je žene kupředu jako raketa. A všichni protagonisté nám to naše žití okořenili tak, že by si bez výjimky zasloužili ´Řád myšího kožíšku´ či jinou pohádkovou cenu.

Podvečerem skvěle provázela Lucie Peterková a všechna vystoupení byla tlumočena do znakové řeči šesti báječnými tlumočníky (Radkou Kulichovou, Veronikou Slámovou, Kristýnou Pavlů, Danielou Cincibus Vackovou, Marcelem Krištofovičem a neslyšícím, ovšem dokonalým Michalem Brhelem), kteří doslova ´nasadili celé tělo´. Jejich taneční přenášení písní do světa ticha bylo neuvěřitelné, poetické a zároveň absolutně procítěné. Však také měli co tlumočit, ať již jde o vystoupení DPS Vrabčáci pod vedením Pavla Žura a za klavírního doprovodu Dagmar Vajdíkové, členky tanečního seskupení Jablonecká galerka - Tančírna, Sdružení Tulipán a Domov Maxov, nevidomého zpěváka Karla Kučery,  s nímž zpívalo celé divadlo, klavíristku Alenu Plátkovou, Taneční skupinu T. I. K. z Jilemnice a PATZ z Jablonce nad Nisou či bodystyling Kláry Moravcové. Netradiční skupina Hands dance z Brna se totiž právě na umělecké znakování písní specializuje. Nechyběli ani účastnice  dopoledních  pohybových dílen, které  v rekordním čase nastudovaly taneční ukázku s názvem Moje zeď, tvoje zeď.

Společně nejen na jevišti 2021<br />Autor: Martin Kubišta Po přestávce již patřilo pódium vystoupení  Leony Machálkové a její kapely. Partnerem jí byl ´Fantom opery ´ Radim Schab a v repertoáru měli krásné muzikálové melodie. Leona Machálková snad promine, když řeknu, že jsme s radostí poslouchali její zpěv, ale dívali jsme se na členy  Hands Dance, kteří s neuvěřitelnou ladností ´tlumočili hudbu´. A když v závěru došlo na ústřední píseň z filmu Hříšný tanec, předvedli takový soulad, že by Jennifer Grey a Patrick Swayze nestačili zírat.

Zaplněné divadlo nadšeně sledovalo účinkující, kteří mají horu překážek  extrémně vysokou a přesto se nevzdávají a stoupají cílevědomě a s radostí výš a výš. Tajně jsme si utírali oči kapesníkem a přitom nám srdce hořela. Tenhle program prostě přítomným napumpoval energii, tolik potřebnou ke zdolávání překážek, dokázal dodat motivaci a naději, že všechno jde, když se chce. Jak já jsem byla na všechny účinkující pyšná. A stejně pyšná jsem byla na zaměstnance divadla, v čele s Pavlem Žurem a Irenou Kaufmanovou, kteří dokáží podobnou akci zorganizovat a přivést do našeho města.

A vzpomínala jsem na hodnou babičku, která mě v minulém ročníku spontánně vzala za ruku. Stejně úžasné jako účinkující, je totiž na této akci i publikum. Tentokrát nikdo neváhal pomoci paní o berlích ze schodů, dívce s bílou holí do kabátu či zvednout na zem spadlý program vozíčkáři. Přestože divadlo pro tento rok za projektem zavřelo brány, naše srdce zůstala dokořán otevřená. Je to neopakovatelný zážitek, je to tak emotivní, že si to nedokáže představit, kdo tam nebyl a je to tak krásné, že rozhodně stojí za to, přijít za rok zas. Tedy již po devatenácté. Tleskáme a třepotáme zároveň.

Související články

Společně nejen na jevišti i s Leonou Machálkovou
Společně nejen na jevišti letos již posedmnácté otevřelo srdce všem
Společně nejen na jevišti pošestnácté ohromilo divadlo
Společně nejen na jevišti s Bohušem Matušem i skvělou atmosférou
Společně nejen na jevišti i s Evou Pilarovou
Obrazem: Společně nejen na jevišti 2013
Obrazem: Zdraví a handicapovaní umělci společně na jevišti
Zdraví a handicapovaní umělci společně na jevišti

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 47 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT