Spolupráce bratrů Hurtových znamenala první body pro Dalmach

11.10.2011 18:32:35 | Autor: Aleš Krejčík | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Futsalisté FC Dalmach sehráli v neděli druhý zápas v letošní sezoně a tentokrát si už připsali výhru. Nejvíce se na ní podíleli Vojtěch a Daniel Hurtové, kteří vstřelili všech pět branek turnovského týmu.

Oběma bratrům Hurtovým se navíc daří i v dresu FK Pěnčín-Turnov v divizi, když Daniel rozhodl o zisku bodu po remíze na trávníku prvního Ústí nad Orlicí.

FC Dalmach  -  F. A. Zole  Česká Lípa 5:3 (3:3)

Už ve 2. minutě otevřel skóre Daniel Hurt, po prudké, ale přesné přihrávce Bakeše. O minutu později pro změnu jeho bratr Vojtěch zamířil přesně bodlem a prostřelil Švástu. Domácí vědomi si dvougólového náskoku polevili v koncentraci a hostující tým využil situace Havláskem, který nejprve nastřelil tyč, ale z další šance se už nemýlil.

U třetí branky Dalmachu se opět projevila skvělá spolupráce bratrů Hurtových a Dan s přehledem zakončil. Konec poločasu ovšem patřil hostujícímu celku, který nejprve snížil po nedůrazném pokrytí hráčů při rohovém kopu a následné vyrovnání zařídil Brož po samostatné akci.

Po oboustranně opatrném úvodu druhé půle se ve 26. minutě nejprve zastřeloval Mencl pouze do tyče Švástovy brány a ani odražený balón nezkrotil Dan Hurt do sítě. Další brejková akce obou bratrů už v síti skončila. Nejpohlednější okamžik celého utkání předvedl Dan Hurt, který si ve středu hřiště zpracoval míč a patičkou ho poslal přes nevěřícně přihlížející obránce do běhu Vojtěchu Hurtovi, a ten parádní akci zakončil gólovou střelou. Tento okamžik byl i po zásluze odměněn bouřlivým potleskem zaplněné haly.

Do další šance vybídl Krejčík s Jačkem Zdražila, ale ten z dobré pozice nastřelil pouze břevno. I přes snahu Českolipských, kteří v závěru přistoupili k power-play se na stavu už nic nezměnilo.

Bohužel se nedařilo v premiéře letošního ročníku krajského přeboru B týmu Dalmachu, který prohrál s Alexem Liberec na domácí palubovce 4:10 (2:5). Hattrickem se blýskl nestárnoucí Radek Mencl a jednu branku si připsal Josef Pecka.

Další domácí utkání v turnovské sportovní hale hraje FC Dalmach v neděli 23 .října od 19 hodin s týmem Goll Běloves a od 17 hodin se představí v krajském přeboru B tým proti Slavii TU Liberec.

Branky Dalmachu: V. Hurt 3, D. Hurt 2. Rozhodčí: Krupa, Rybka. Sestava FC Dalmach: Horáček - D. Hurt, Zdražil, Jaček, V. Hurt - Krejčík, Mencl, Bakeš, Pařízek.