Správa KRNAP už nechce dotovat muzeum v Jilemnici a předává ho městu

09.08.2012 11:03:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Správa KRNAP už nechce dotovat muzeum v Jilemnici a předává ho městu

Jednání o budoucnosti Krkonošského muzea Správy KRNAP v Jilemnici pokročila do další fáze. Ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka informoval starostu Jilemnice Vladimíra Richtera o tom, že už nebude KRNAP od 1. ledna 2013 moci nadále financovat provoz muzea.

Jilemnická pobočka Krkonošského muzea Správy KRNAP sídlí v budově zámku, kterou má pronajatu od Města Jilemnice. „Správa KRNAP je připravena ukončil tento nájemní vztah a vrátit městu objekt jilemnického zámku zpět. Správa KRNAP zároveň městu nabídla, že v případě, že opět převezme provoz muzea na svá bedra, městu bezplatně zapůjčí muzejní sbírky a zahájí práce na jejich trvalém převedení do městského vlastnictví," uvedl tiskový mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Zároveň Správa KRNAP počítá s tím, že bude i nadále financovat provoz lyžařské expozice v prostorách bývalého zámeckého pivovaru, jak se zavázala partnerstvím v projektu Města Jilemnice, v jehož rámci expozice vznikla.

„Definitivní podoba dohody má vzniknout až 31. října, do té doby se budou dohadovat technické detaily a stále se jedná o dalších variantách. Muzeum každopádně bude fungovat dál a počítáme, že se na jeho činnosti bude nadále podílet město Jilemnice i Správa KRNAP," potvrdil starosta Jilemnice Vladimír Richter.

Správa KRNAP převzala muzeum od města Jilemnice v roce 1979 a od té doby až dodnes, tedy 33 let, jeho provoz včetně vznikající provozní ztráty financovala. Rozpočet pracoviště jilemnického muzea je přibližně 3 miliony korun. Vlastní příjmy tvoří zhruba 0,7 - 1 milion korun. Roční ztráta dosahuje částky 2 - 2,3 milionu korun. V letošním roce získala Správa KRNAP příspěvek na provoz muzea od Města Jilemnice ve výši 500 tisíc korun.

Aktuální výstavy v jilemnickém muzeu:

FOTO: Nahlédněte do jídelny hraběte Harracha

FOTO: Nahlédněte do jídelny hraběte Harracha

FOTO: V jilemnickém muzeu přibližují historii pěstování brambor

FOTO: V jilemnickém muzeu přibližují historii pěstování brambor

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily
Žitavská úzkokolejka zve ve svátek české fanoušky železnice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Nejvýše položená přehrada v Čechách je na Černé Nise u Bedřichova
Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

Nejčtenější články

22.09.: Fotbalové přípravky odehrály úvodní turnaj nového ročníku
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec
23.09.: I.B třída: Harrachov dotáhl na čele tabulky Pěnčín B

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT