Srpnová kultura v Turnově

27.07.2012 17:24:19 | Autor: KC Střelnice | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Srpnová kultura v Turnově

Přinášíme vám kompletní srpnovou kulturní nabídku v Turnově, když akce se konají v KC Střelnice, před restaurací Blue café, tedy i před KC Střelnice a v letním kině. Čekají vás spíše klidnější hudební žánry jako rock, folk, vážná hudba nebo irské balady.

Odděleně si můžete prohlédnout Srpnovou nabídku turnovského Kina Sféra.

Kultura v Turnově v srpnu 2012:

Středa 1. srpna

PODVEČER S HARMONIKÁŘEM

Zveme všechny příznivce lidových písniček, tanečních melodií i třeba pár hospodských odrhovaček k setkání s harmonikářem. Kromě dvou hodin písní popř. i tance nabízíme příjemné posezení v areálu letního kina směrem do parku, občerstvení za přátelské ceny a setkání s milými lidmi stejného zaměření.
Letní kino - altán 18 hodin - vstupné dobrovolné

Pátek 3. srpna

RETRO FIVE

Opět se vracíme k našim letním stálicím. Turnovsko- liberecká kapela s bohatým repertoárem od 60. let 20. století do současnosti vystupuje ve složení: Václav Ouvín (sólová kytara), Mirek Janus (bicí), Leona Hlubučková (klávesy), Pavel Matějka (basová kytara) a Petr Daněk (kytara). I zde se setkáváme s pěveckým potenciálem u všech členů skupiny.
KC Střelnice - před rest. Blue Café 18 hodin - vstupné se nevybírá

Pátek 10. srpna

IRSKÉ BALADY

S tímto repertoárem se představí zpěvačka, skladatelka, textařka Věra Klásková, která interpretuje především tradicionály z Britských ostrovů (hlavně irské), ale také hity americké folk a country music, evropské koledy, vlastní skladby a trochu swingu. Většinu písní zpívá anglicky, ale v současné době rozšiřuje repertoár o moravské lidové písně a české folkové skladby. Doprovází se na kytaru, příležitostně i na klavír, často s ní hraje na další kytaru Ondřej Pour.
KC Střelnice - před rest. Blue Café 18 hodin - vstupné se nevybírá

Středa 15. srpna

TEREZIE PALKOVÁ

Herečka, zpěvačka, klavíristka, klaunka, autorka textů a hudby vystupuje s písněmi, ke kterým si píše vlastní texty i hudbu. Doprovází se na klávesy a akordeon. Využijte náhradní termín za zrušený koncert 13. 7.
Letní kino - altán 18 hodin - vstupné dobrovolné

Pátek 17. srpna

20 DEKA DUŠE

Kapela vznikla v roce 2005 a pod názvem 20 deka duše začala prezentovat písně Vladimíra Mišíka & ETC. Jako parta příznivců této „legendy" kvalitního českého bigbeatu hrává nejčastěji na Liberecku po klubech, festivalech, hospůdkách a podobných zákoutích, a to ve složení: Jiří Vejmelka - zpěv, akustická kytara, perkuse, foukací harmonika, Jaroslav „Kolins" Kobr - elektrická kytara, Milan Hampl - elektrická kytara, zpěv, Roman Pavelka - baskytara, Jiří Strnad - bicí, hostující člen: Jiří Lauerman - housle.
KC Střelnice - před rest. Blue Café 18 hodin - vstupné se nevybírá

Úterý 21. srpna

FD BAND

Stálice turnovské hudební scény a miláčci publika Franta (kytary), Falťák (bicí), Dan (kytary) a Deky (baskytara) zahrají a zazpívají převážně převzaté bigbeatové skladby 70. - 90. let Boba Dylana, Vladimíra Mišíka, Carlose Santany, skupin ZZ-Top, Spektrum, Steppenwolf a dalších.
Letní kino - altán 18 hodin - vstupné dobrovolné

Pátek 24. srpna

HB TRIO

HB trio je příležitostné seskupení hudebníků z Českého ráje, kteří mají za sebou dlouholetou kariéru v různých skupinách a orchestrech. Základní kostru tvoří Jirka Hušek, Míla a Míša Bernatovi, ale v poslední době k sobě pravidelně zvou také bubeníka Mirka Januse a klávesistu a zpěváka Pepu Tunku. Jejich hudební vývoj vyústil do blues-rockového žánru, který nejlépe odpovídá nejen jejich životním zkušenostem a hudebnímu krédu, ale i přirozenému naturelu chlapů, kteří již dávno nejsou teenageři, ale stále mají jejich srdce a elán. Ústředním mottem koncertů je pocta slavným kytaristům, jak jsou Eric Clapton, Jimi Hendrix, S.R. Vaughan nebo Gary Moore. A životní motto zní: „Dokud udržíme kytaru a paličky, budeme hrát lidem pro potěšení".
KC Střelnice - před rest. Blue Café 18 hodin - vstupné se nevybírá

Pátek 31. srpna

MAGDA BROŽKOVÁ

Turnovská rodačka prošla úspěšným písničkářským obdobím i hraním v kapele, studiem pražské „ježkárny", praxí v médiích atd., aby se (možná) usadila zpět ve svém rodišti. Rádi ji přivítáme a budeme se těšit, s čím k nám přijde. Uslyšíme něco z dřívější tvorby či novinky, vystoupí sama, v duu nebo už bude mít plánovanou kapelu?
KC Střelnice - před rest. Blue Café 18 hodin - vstupné se nevybírá

Srpnová nabídka Kina Sféra v Turnově

O co jste přišli z turnovské kultury v červenci?

Srpnový přehled: Hudební festivaly a koncerty pokračují v Pojizeří i v srpnu

Červencový přehled festivalů a koncertů: Hudební léto v Pojizeří naplno pokračuje

Akce KC Golf Semily o prázdninách

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Do nové fotbalové sezony 2022/2023 povede tým Jablonce trenér David Horejš! Nový trenér stvrdil své působení v Jablonci v den svých 45. narozenin. Po sedmiletém působení u A týmu Českých Budějovic se nyní stěhuje na sever Čech, kde bude chtít navázat na svá úspěšná tažení s jihočeským klubem a dostat Jablonec opět do vyšších pater tabulky. Více podrobností na Našem Jablonecku

Cyklovýlet Krajem spisovatele Josefa Šíra

Obecní úřad Horní Branná pořádá v sobotu 21. května již 14. ročník cyklovýletu Krajem spisovatele Josefa Šíra, krkonošského učitele a hornobranského rodáka po stopách jeho učitelování. Start bude v zámecké zahradě Horní Branná od 8 do 11 hodin. Cíl rovněž v zámecké zahradě do 16 hodin. Připraveny jsou cyklistické trasy na 25, 37, 57 a 88 kilometrů. Pěší dětská trasa na 5 kilometrů povede jen v okolí Horní Branné. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mosty ve Svijanech se dočkají rekonstrukce, práce začnou 23. května
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj
Dubnová výzva 10 000 kroků v Turnově ve znamení 750
Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze

Nejčtenější články

19.05.: Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak
20.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. května
20.05.: Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT