Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

28.02.2017 22:28:40 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

Ve středu 15. února 2017 zavítal starosta Turnova Tomáš Hocke na setkání s obyvateli lokality Turnov II. a Přepeřská, kde v rámci Zdravého města a MA21 diskutoval o dvou hlavních tématech - o projektu rekonstrukce Nádražní ulice a vylepšení této části města.

Únorové a zároveň první setkání starosty Tomáše Hockeho v tomto roce proběhlo v jídelně základní školy v Alešově ulici. Do nově zrekonstruovaných prostor školy přišlo téměř padesát obyvatel, aby se při příležitosti kulatého stolu dozvěděli informace o plánovaném projektu rekonstrukce Nádražní ulice a vylepšení stavu občanské vybavenosti v této části města.

Hned v úvodu setkání starosta přivítal obyvatele a seznámil je s postupným kroky k narovnávání stávající situace občanské vybavenosti Turnova II. Sídliště Jana Patočky bylo zrekonstruováno a po částech se pracuje také na revitalizaci sídliště U Nádraží. Dopravní situace byla značně zlepšena díky výstavbě nového terminálu a upravení přilehlých ploch okolo nádraží. Díky spolupráci města a Českých drah respektive nyní SŽDC byla opravena hlavní budova vlakového nádraží. V letošním roce se dále plánují další opravy na nádražních objektech. Starosta Tomáš Hocke také představil plánované aktivity na letošní rok. „Zaměříme se na dětské hřiště zvané Hrad, které již dlouho není v dobré kondici. Místo něho vznikne nové hřiště, které ale přesuneme do veřejného prostoru vedle Alešovky." Kromě realizace dětského hřiště bude také více oživen atletický ovál, na kterém proběhne větší údržba. V dlouhodobějším horizontu se také počítá s výstavbou nové multifunkční budovy, která by poskytla zázemí pro setkávání a aktivity různým zájmovým skupinám.

Kromě větších aktivit obyvatele zajímaly plány na opravy a údržbu chodníků a schodů. Například z veřejného prostranství u sportovní haly vede několik chodníků, které si zaslouží větší pozornosti. Z tohoto centrálního místa vede zpět do sídliště schodiště, které je pro mnoho obyvatel nepřekonatelnou bariérou. Oprava schodů bude doplněna i o podpůrná madla, ale hlavně samostatnou najížděcí rampu v přiměřeném spádu. Další dotazy se pak také týkaly údržby zeleně nebo využití volného prostoru v sídlišti. Při příležitosti diskuse s obyvateli vyzval starosta obyvatele, kteří vědí o nějakém nevyhovujícím stavu vozovky, chodníku nebo jiné závadě, aby tuto informaci poskytl městu prostřednictvím aplikace Závady nad mapou, která je na webových stránkách města Turnova.

Druhá část setkání se zabývala projektem Nádražní ulice, který je jeden z největších děl města za poslední tři roky. Zásadním spouštěčem této akce byla také iniciativa místních obyvatel. Projekt v sobě zahrnuje opravu Nádražní ulice od viaduktu až k hranici města, dále pak přes Ohrazenice k Pyrámu, další část vede od viaduktu přes Přepeře, Příšovice, Svijany až k hranici Libereckého kraje. Spolupodílejí se na tom Liberecký kraj, samosprávy zmíněných obcí, Vodohospodářské sdružení Turnov a Krajská správa silnic. Finanční možnosti Turnova, dalších obcí a kraje by takový projekt nedovolily bez čerpání peněz z Integrovaného re-gionální operačního programu. Celé dílo je však na začátku, kdy je vydané územní rozhodnutí, ale teprve se jedná s vlastníky pozemků a hledá se optimální řešení k získání stavebního povolení. „Odbor správy majetku rozeslal výzvy pro jednání o pozemcích podél Nádražní ulice. Snad v březnu nebo dubnu získáme stavební povolení, a když budu optimista, tak snad v září 2017 bychom měli mít jasno, zda finance z IROPu získáme," uvedl Hocke.

Obyvatelé se v diskusní části ptali na průběh realizace a způsoby dopravy během stavebních prací. „Teď s jistotou mohu jen říci, že když vše půjde dobře, tak by začátek realizace měl být na jaře 2018. Budeme se snažit stavět po úsecích, tak aby byla možná doprava s minimálním omezením." řekl Tomáš Hocke. Pro odlehčení Nádražní ulice od další dopravy se město Turnov snaží vytvořit nájezd „u Fordu", který by dopravu odváděl na obchvat Turnovem. Tento nájezd by se mohl realizovat již letos nebo v příštím roce. „Bohužel nájezd a sjezd ve Fučíkově ulici, ačkoli se připravuje, budeme moci realizovat až po opravě Nádražní ulici, tedy nejdříve v roce 2019," vysvětlil starosta.

Kromě dotazů na opravu Nádražní ulice se řešila také kamionová doprava a její parkování. Nechyběla ani témata na osvětlení, chodníky a další komunikace v bezprostřední blízkosti Nádražní a Přepeřské ulice. Byl také vznešen dotaz, zda by bylo možné setkání v blízké době opakovat, kdy by se podrobněji představil harmonogram prací. Úplný závěr setkání patřil dalším informacím z Turnova, kde dominovaly stavební a investiční aktivity města.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Teplý podzim přilákal na hřebeny Krkonoš rekordní počet návštěvníků
Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT