Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

28.02.2017 22:28:40 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

Ve středu 15. února 2017 zavítal starosta Turnova Tomáš Hocke na setkání s obyvateli lokality Turnov II. a Přepeřská, kde v rámci Zdravého města a MA21 diskutoval o dvou hlavních tématech - o projektu rekonstrukce Nádražní ulice a vylepšení této části města.

Únorové a zároveň první setkání starosty Tomáše Hockeho v tomto roce proběhlo v jídelně základní školy v Alešově ulici. Do nově zrekonstruovaných prostor školy přišlo téměř padesát obyvatel, aby se při příležitosti kulatého stolu dozvěděli informace o plánovaném projektu rekonstrukce Nádražní ulice a vylepšení stavu občanské vybavenosti v této části města.

Hned v úvodu setkání starosta přivítal obyvatele a seznámil je s postupným kroky k narovnávání stávající situace občanské vybavenosti Turnova II. Sídliště Jana Patočky bylo zrekonstruováno a po částech se pracuje také na revitalizaci sídliště U Nádraží. Dopravní situace byla značně zlepšena díky výstavbě nového terminálu a upravení přilehlých ploch okolo nádraží. Díky spolupráci města a Českých drah respektive nyní SŽDC byla opravena hlavní budova vlakového nádraží. V letošním roce se dále plánují další opravy na nádražních objektech. Starosta Tomáš Hocke také představil plánované aktivity na letošní rok. „Zaměříme se na dětské hřiště zvané Hrad, které již dlouho není v dobré kondici. Místo něho vznikne nové hřiště, které ale přesuneme do veřejného prostoru vedle Alešovky." Kromě realizace dětského hřiště bude také více oživen atletický ovál, na kterém proběhne větší údržba. V dlouhodobějším horizontu se také počítá s výstavbou nové multifunkční budovy, která by poskytla zázemí pro setkávání a aktivity různým zájmovým skupinám.

Kromě větších aktivit obyvatele zajímaly plány na opravy a údržbu chodníků a schodů. Například z veřejného prostranství u sportovní haly vede několik chodníků, které si zaslouží větší pozornosti. Z tohoto centrálního místa vede zpět do sídliště schodiště, které je pro mnoho obyvatel nepřekonatelnou bariérou. Oprava schodů bude doplněna i o podpůrná madla, ale hlavně samostatnou najížděcí rampu v přiměřeném spádu. Další dotazy se pak také týkaly údržby zeleně nebo využití volného prostoru v sídlišti. Při příležitosti diskuse s obyvateli vyzval starosta obyvatele, kteří vědí o nějakém nevyhovujícím stavu vozovky, chodníku nebo jiné závadě, aby tuto informaci poskytl městu prostřednictvím aplikace Závady nad mapou, která je na webových stránkách města Turnova.

Druhá část setkání se zabývala projektem Nádražní ulice, který je jeden z největších děl města za poslední tři roky. Zásadním spouštěčem této akce byla také iniciativa místních obyvatel. Projekt v sobě zahrnuje opravu Nádražní ulice od viaduktu až k hranici města, dále pak přes Ohrazenice k Pyrámu, další část vede od viaduktu přes Přepeře, Příšovice, Svijany až k hranici Libereckého kraje. Spolupodílejí se na tom Liberecký kraj, samosprávy zmíněných obcí, Vodohospodářské sdružení Turnov a Krajská správa silnic. Finanční možnosti Turnova, dalších obcí a kraje by takový projekt nedovolily bez čerpání peněz z Integrovaného re-gionální operačního programu. Celé dílo je však na začátku, kdy je vydané územní rozhodnutí, ale teprve se jedná s vlastníky pozemků a hledá se optimální řešení k získání stavebního povolení. „Odbor správy majetku rozeslal výzvy pro jednání o pozemcích podél Nádražní ulice. Snad v březnu nebo dubnu získáme stavební povolení, a když budu optimista, tak snad v září 2017 bychom měli mít jasno, zda finance z IROPu získáme," uvedl Hocke.

Obyvatelé se v diskusní části ptali na průběh realizace a způsoby dopravy během stavebních prací. „Teď s jistotou mohu jen říci, že když vše půjde dobře, tak by začátek realizace měl být na jaře 2018. Budeme se snažit stavět po úsecích, tak aby byla možná doprava s minimálním omezením." řekl Tomáš Hocke. Pro odlehčení Nádražní ulice od další dopravy se město Turnov snaží vytvořit nájezd „u Fordu", který by dopravu odváděl na obchvat Turnovem. Tento nájezd by se mohl realizovat již letos nebo v příštím roce. „Bohužel nájezd a sjezd ve Fučíkově ulici, ačkoli se připravuje, budeme moci realizovat až po opravě Nádražní ulici, tedy nejdříve v roce 2019," vysvětlil starosta.

Kromě dotazů na opravu Nádražní ulice se řešila také kamionová doprava a její parkování. Nechyběla ani témata na osvětlení, chodníky a další komunikace v bezprostřední blízkosti Nádražní a Přepeřské ulice. Byl také vznešen dotaz, zda by bylo možné setkání v blízké době opakovat, kdy by se podrobněji představil harmonogram prací. Úplný závěr setkání patřil dalším informacím z Turnova, kde dominovaly stavební a investiční aktivity města.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT