Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města

25.03.2017 14:43:21 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města

V březnu proběhlo setkání starosty Tomáše Hockeho s obyvateli centra města Turnov. Ve středu 15. března 2017 zavítala na toto setkání desítka občanů do obřadní síně turnovské radnice Na úvod setkání starosta přivítal obyvatele a nastínil plány a výhledy do budoucna.

Krátké informování starosty vystřídala diskuse s obyvateli na různá témata, které obyvatelé vnímají jako problematické. Debatu odstartovalo téma kamionové dopravy v centru a přesunutí parkování na Vesecko. Přemístění kamionů z centrální parkoviště vychází z podnětů obyvatel a potřeb využití centrálního parkoviště primárně pro osobní automobily. Na Vesecku vznikla pro kamiony rozšířená zpevněná plocha se zhruba deseti parkovacími místy. Ze setkání vzešla také žádost o doplňkové zabezpečení nového parkoviště.

Kromě kamionové dopravy se v diskusích řešily také další dopravní situace. V Turnově přibývá neukázněných řidičů, kteří odstavují svá vozidla na zákazy zastavení i parkování. Z řad obyvatel je tak stále silnější tlak na pokutování dopravních prohřešků. Tématem navazujícím na dopravní situaci byla Městská policie Turnov. Po dlouhých diskusích vzešel konkrétní podnět pro zvýšení preventivních opatření ve městě, a to navýšením stavu strážníků městské policie. „Rozhodnutí je v tuto chvíli na zastupitelích, zda by uvolnili více finančních prostředků z rozpočtu města na další strážníky," uvedl starosta.

Dále se obyvatelé zaměřili na chátrající objekt starého kina v blízkosti městského divadla. „Tento objekt je v soukromých rukách a možnosti města jsou v tomto případě velice omezené," vysvětlil starosta města. Občané si také postěžovali na nedůstojné informování o zesnulých na hřbitově u Mariánského kostela. Starosta však slíbil, že vývěsní místo na parte bude na původním místě obnoveno.

V diskusi občanů také zaznívaly přání ohledně sportovních a rekreačních aktivit. V letošním roce byly změněny hodiny pro veřejnost, které byly směřovány především na páteční odpoledne a víkendy. Rodiče s dětmi si však přejí vrátit malé množství veřejného bruslení také v týdnu. Mimo Sportovní a rekreační areál v Maškově zajímalo přítomné i nové hřiště v parku u letního kina. Se zajímavým podnětem přišla jedna obyvatelka Turnova, která by doporučovala Technickým službám Turnov pořídit přístroj na horkou páru, která nahrazuje chemický postřik při likvidaci plevele a čištění právě dětských hřišť a dalších veřejných ploch.

Závěr diskuse patřil místům podchodů, který navrhl jeden z přítomných jako řešení dopravní situace v Nádražní ulici. Starosta však uvedl, že podchody jsou prohrou urbanismu a obyvateli jsou vnímány velmi negativně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II
Občané diskutovali nad problémy Turnova, anketa určila ty nejpalčivější
Občané mohou společně tvořit lepší Turnov pomocí pocitové mapy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT