Starosta Turnova se setkal s občany v Dolánkách

25.06.2017 14:41:08 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Dolánky,Turnov

Starosta Turnova se setkal s občany v Dolánkách

Ve středu 7. června 2017 dorazila dvacítka obyvatel z Kobylky, Dolánek a Bukoviny na pravidelné setkání se starostou města.

Na úvod setkání přivítal starosta přítomné obyvatele, kteří přes slunečné počasí dorazili do Domu přírody. Setkání zahájil starosta krátkým shrnutím novinek z celého Turnova, kde například uvedl nové povrchy ko-munikací nebo stavební práce v blízkých Metelkových sadech, kde se upravuje vstupní prostor a dětské hřiště. Dále se informace zúžily na navštívenou lokalitu, kde starosta představil záměry a informoval o nejvíce diskutovaných místních tématech. Před zahájením samotné diskuze s občany zbyl ještě čas na krátkou rekapitulaci požadavků a přání z minulého setkání.

Jedním z hlavních témat byla cyklostezka Greenway Jizera, která ovlivňuje návštěvnost této lokality. S turistickým ruchem a letními aktivitami je spojené provozování kempu v Dolánkách. Místní obyvatelé by si přáli, aby provozovatel kempu rozšířil sociální zázemí kempu a přidal chybějící služby například nabídkou dřeva pro táborníky.

Nejčastěji skloňované téma všech setkání je problematika komunikací, chodníků a parkování. Ani v Dolánkách se na toto dlouhodobě diskutované téma nezapomnělo a mezi jmenovanými se objevila například cesta z Křemence, cesta Na hranicích nebo přání o chodník podél komunikace na Vápeník. V loňském roce byla podél silnice od zámku na Vápeník zpevněná krajnice, což je v tuto chvíli maximum možných úprav. Toto území je stále zatíženo kauzou Walderode a pro krajnici a umístění veřejného osvětlení byl získán souhlas od advokáta hraběnky. Na samotném Vápeníku ještě letos vyroste dlouho požadovaná autobusová zastávka.

Diskuze se také dotkla omezení svozu odpadu v okrajových částech města, požadavku na úpravu zábradlí u loni opraveného schodiště nebo potřebných prací na hřbitově včetně žádosti o nové hřbitovní vrátka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT