Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

22.04.2017 09:50:55 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

V mašovské hasičské zbrojnici proběhlo ve středu 12. dubna 2017 další pravidelné setkání starosty města Turnov s obyvateli lokalit města.

Dubnové setkání se odehrálo přesně po roce v Mašově, kam dorazilo pětadvacet obyvatel s cílem podiskutovat o dvou hlavních tématech setkání, kterými byla ZŠ Mašov a místní chodníky. V úvodu setkání starosta města Tomáš Hocke přivítal přítomné obyvatele včetně několika zastupitelů a seznámil je s postupnými kroky příprav přístavby a rekonstrukce základní školy. „V současné době je zastupitelstvem odsouhlasen záměr a je vybrána stavební firma, která v příštím roce začne s pracemi na přístavbě," uvedl turnovský starosta.

Práce na základní škole budou rozděleny do dvou etap. Osadní výbor a místní obyvatelé by si přáli, aby práce na škole probíhaly v jedné vlně. Tomáš Hocke na setkání vysvětlil, že z důvodu dalších nutných velkých stavebních investic, kterými jsou například projekt Nádražní ulice a Přepeřské nebo velké stavební práce ve spolupráci s VHS, je třeba práce různě fázovat. Na setkání také zazněl dotaz, kdy se reálně začne s rekonstrukcí. Starosta ujistil místní obyvatele, že realizace začne s rokem 2018 a dále informoval, že předsedovi osadního výboru byl zaslán harmonogram prací.

Druhým hlavním tématem setkání jsou dlouhodobě chybějící chodníky. „Máme vyprojektované dva chodníky, které vedou od Sobotecké ulice na náves a druhý vedoucí Soboteckou ulicí směrem na Kalužník," představil starosta.

Na projekty chodníků byla podána žádost na čerpání dotace z IROPu, avšak bez úspěchu. Alternativou je další dotace z Místní akční skupiny. „Víme, že jsou zde chodníky opravdu potřeba a já mohu slíbit, že když by nevyšla dotace z MAS, tak se budeme snažit chodníky stavět po fázích z vlastních zdrojů," řekl starosta. Rozsah prací je samozřejmě závislý na úspěšnosti čerpání dotací, které by mohly činit až 80 % celkových nákladů, avšak zahájení prvních stavebních prací bude nejdéle do dvou let i s ohledem na již získané stavební povolení.

Mimo plánované chodníky se řešila i situace na komunikaci nad školou, kde je problematický pohyb dětí a vozidel. Dle místních obyvatel by bylo řešení vytvoření části chodníku a změnou dopravního značení. Obyvatelé Mašova také nabídli jistou součinnost při dalším plánování komunikací, chodníků a přechodů pro chodce.

Starosta také informoval o uskutečněných aktivitách v Mašově z poslední doby a prošly se připomínky a podněty, které vzešly z minulého setkání. Problematika chodníků a nebezpečného přecházení dominovala již v minulém roce a prozatím zůstávají k řešení. Nicméně na základě setkání v Mašově v loňském roce byl zabezpečen provoz na novém hřišti, byla změněna místa na tříděný odpad nebo bylo vyřešeno stékání vody v nově vzniklé ulici. Také vjezd na náves a problematický vyčnívající kanál byl přidán do projektů chodníků.

V diskusi s obyvateli zazněly také podněty na opravu panelové cesty za mostem u Libuňky nebo provedení drobné údržby schodů. Zajímavým byl také podnět na zřízení alternativy pro hromadnou dopravu pro seniory s názvem Senior taxi. Závěr setkání poté patřil obecnějším tématům, jakými je změna územního plánu, fungování nemocnice a zdravotnictví nebo činnost městské policie.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově hledají řešení místo betonového bazénku na sídlišti U Nádraží
Který z projektů navržený občany se v Turnově letos uskuteční?
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži
V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT