Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

04.07.2018 10:52:22 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

Ve středu 20. června 2018 proběhlo v mašovské hasičské zbrojnici další pravidelné setkání starosty Turnova s obyvateli. Na setkání za krásného slunečného počasí dorazila zhruba dvacítka obyvatel, kterým v úvodu setkání starosta Tomáš Hocke poděkoval a představil aktuální dění ve městě.

Starosta uvedl dlouhý výčet rozběhnutých staveb na území města. Jako nejvíce omezující vnímají mnohdy obyvatelé dopravní stavby, kterých je v Turnově poměrně hodně. Kromě dopravních staveb s Palackého ulicí či Nádražní ulicí představil starosta stavby, které pro-běhnou v průběhu letních měsíců. Mezi těmito stavbami pravidelně dominují opravy a úpravy ve školních zařízeních, ale také opravy a budování kotelen v budovách města.

V další části setkání se starosta zaměřil na rekapitulaci požadavků z minulých setkání. Na požadavcích se usilovně pracovalo a díky tomu, mohl starosta představit blížící se stavbu chodníku v Sobotecké ulici směřující na Kalužník. Předání této stavby do rukou zhotovitele se uskutečnilo během měsíce června a samotné práce by se měly rozeběhnout v zhruba v půlce července. Stavba je rozpočtovaná na cca 5,5 milionu korun a měla by být ukončena v půlce října. Nejdražší na této stavbě není paradoxně chodník, ale práce na zatrubnění dešťových vod a umístění veřejného osvětlení. V projektu tohoto chodníku bude také bezpečnější řešení pro pěší u autobusové zastávky, kterou využívají děti směřující do mašovské školy.

V Mašově je dlouho žádaný také druhý chodník, který by vedl směrem na náves. Město Turnov v tuto chvíli nemá finance na realizaci tohoto chodníku, ale pokouší se získat prostředky s pomocí dotace. Vyjádření o možném čerpání těchto finančních zdrojů by mělo být k dispozici v průběhu příštího měsíce. Obyvatelé na setkání byli starostou ubezpečeni, že o výsledku čerpání dotačních prostředků budou informováni.

Jedním z dlouhodobě zásadních témat v Mašově je místní základní škola. Projekt místní školy byl projektován dle požadavků obyvatel a ředitelky školy. Projekt se však ukázal velice finančně náročný, a to v hodnotě 50 mil. korun. Zastupitelstvo města do mašovské školy investovat chce, avšak poskytlo starostovi na realizaci školy finance v maximální výši 35 mil. Kč.

Mimo hlavní témata setkání se řešily další podněty obyvatel, mezi kterými byl například požadavek na vývěsní plochu pro parte či žádost na prověření dopravního značení jedné ulice nad návsí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla
Květnové setkání s obyvateli se uskutečnilo na Malém Rohozci
Starosta Turnova zavítal za občany na Výšinku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT