Starosta Turnova zavítal za občany na Výšinku

16.03.2018 19:56:09 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova zavítal za občany na Výšinku

Březnové setkání s občany v Turnově patřilo po roční odmlce obyvatelům lokality Výšinka, kteří se sešli v prostorách společenské místnosti Domu s pečovatelskou službou v Granátové ulici. Obyvatelé přivítali ve středu 7. března starostu Tomáše Hockeho velkolepě a předali mu k svátku květinu a krásný dort. Starosta vše s díky přijal a hned v úvodu účastníky seznámil s aktuálním děním ve městě.

Necelá třicítka občanů naslouchala bilanci podnětů z minulých setkání. Za poslední dva roky z Výšinky vzešlo 26 podnětů, z čehož bylo 14 zcela vyřešeno. K těmto dokončeným projektům můžeme zařadit například zbudování kryté autobusové zastávky v blízkosti DPS. Částečně se realizovaly dva podněty a ve zpracování zůstávají další 3 podněty. Tři podněty nejsou možné vůbec realizovat například z důvodu udržitelnosti pro-jektu. Konečně pět posledních podnětů bylo příliš obecných a jsou třeba upřesnit pro zpracování.

Diskuse byla zahájena přáními úprav sídliště a jeho okolí. Starosta hovořil o využití zadlážděného prostoru před samoobsluhou. „Rád bych, aby se tento prostor oživil a řešil se komplexně. Proto bych potřeboval nějaký dobrý nápad," vybídl místní obyvatele starosta. Kromě přání po menších úpravách zde zazněla otáz-ka na revitalizaci sídliště. Protože revitalizace sídliště v Turnově II bude brzy ukončena, tak by se zdálo logické pokračovat v úpravách právě na Výšince. Starosta místním obyvatelům se zklamáním v hlase vysvětlil, že bohužel na čerpání dotačních titulů pro revitalizaci je sídliště na Výšince příliš mladé, jelikož bylo zkolaudované až po roce 1990. I přesto však starosta dodal, že se na zdejší lokalitu nezapomíná, akorát se budou práce provádět po menších úsecích a z rozpočtu města.

Věčným tématem je v prostoru sídliště parkování, kterého není nikdy dostatečné množství. „Parkování na sídlišti je velký problém, proto uvítám nápady na nové parkoviště nebo rozšíření stávajících míst," vyzval obyvatele starosta. Na setkání vzápětí jeden podnět zazněl. Efektivním způsobem, jak přinést až desítku nových parkovacích míst, je nové vodorovného značení.

Zásadním tématem je obslužnost obyvatel a možnost využití nákupních možností pod Výšinkou. Obyvatelé by si přáli zřídit či značně opravit cestu pro pěší vedoucí k Lidlu. Starosta však vysvětlil, že pozemky nad Lidlem nejsou v majetku města, a proto všechny aktivity v této oblasti musí být v souladu s přáním majitelů pozemků. Další možností, jak se k obchodu dostat je využít autobusového spojení, které prozatím stále chybí. Starosta oznámil záměr společnosti Lidl provést v letošním roce generální rekonstrukci. „Se zástupci společnosti jednáme a řešíme i autobusovou zastávku, na kterou máme v současnosti připraven projekt," řekl Tomáš Hocke.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovský starosta uzavřel setkávání s občany v Turnově II
Říjnové setkání starosty Turnova proběhlo v Nudvojovicích
V září se starosta Turnova sešel s obyvateli v ZŠ Žižkova
Starosta Turnova se setkal s občany v Dolánkách
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT