Starostové z kraje absolvovali školení pro krizové řízení

02.03.2019 09:07:21 | Autor: Iva Michalíčková | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Starostové z kraje absolvovali školení pro krizové řízení

Na konci února pořádal Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje vzdělávání starostů a primátorů zaměřené na přípravu na mimořádné události a krizové situace a jejich řešení v rozsahu podle aktuální Koncepce vzdělávání v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení. Školení proběhlo ve dvou termínech, 26. a 28. února 2019, v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje.

Na první termín byli pozváni starostové obcí spadajících pod obce s rozšířenou působností Liberec, Frýdlant, Česká Lípa a Nový Bor, druhý termín byl určen pro ORP Jablonec nad Nisou, Železný Brod, Tanvald, Jilemnice, Semily a Turnov.

Vzdělávání zahájil ředitel HZS LK plk. Ing. Luděk Prudil a účastníky školení přišel v úterý 26. 2. osobně pozdravit také hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Ředitel HZS LK představil starostům ředitele jednotlivých územních odborů HZS LK a požádal starosty o aktivní přístup při předcházení a řešení mimořádných událostí. Zdůraznil, že HZS LK je připraven starostům kdykoliv poskytnout radu nebo potřebnou součinnost.

Celodenní program byl rozčleněn do tří bloků. První blok prezentací patřil HZS LK, jehož příslušníci se věnovali především problematice bezpečnostního systému, ochrany obyvatelstva, spolupráce s nestátními neziskovými organizacemi, integrovanému záchrannému systému a jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí. Ve druhém bloku si starostové mohli vyslechnout od ředitelů krajské veterinární správy a krajské hygienické stanice informace k veterinárním a hygienickým opatřením při řešení mimořádných událostí a krizových situací a možnosti spolupráce s Policií ČR. Třetí blok byl vyhrazen přednáškám pracovníků Krajského úřadu Libereckého kraje, kteří se věnovali tématům z oblasti krizového řízení, zdravotnictví, HOPKS, finančního zabezpečení a obranného plánování.

Vzdělávání starostů obcí se pořádají v pravidelných čtyřletých cyklech, vždy po komunálních volbách. V letošním roce bylo proškoleno 113 zástupců obcí, z toho 103 starostů z 215 obcí a jednoho městského obvodu našeho kraje. Největší zájem ze strany starostů byl o problematiku týkající se jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí a financování nákupů požární techniky.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT