Starší i mladší žákyně Turnova předvedly v domácí hale, jak umějí házenou

30.04.2014 19:28:19 | Autor: Vlaďka Ševrová a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

O víkendu  26. a 27. dubna patřila sportovní hala TJ Turnov ve Skálově ulici žákyním, jejichž koníčkem je házená. Turnovský házenkářský oddíl zde pořádal v sobotu 8. turnaj soutěže Přeboru Prahy starších žákyň a v neděli turnaj mladších žákyň.

V prvním sobotním utkání nastoupily turnovské starší žákyně proti týmu z Kutné Hory. Tento celek vedl ve druhé minutě 1:0, ale v dalších devíti minutách se dostaly do vedení domácí hráčky. V 15. minutě utkání vedly 8:2. Ve druhém poločase domácí celek polevil, nedařila se střelba, a tak Turnovačky vedení nenavyšovaly a udržely šestibrankový rozdíl až do konce zápasu.

Druhé utkání domácího celku proti pardubickým hráčkám bylo herně i brankově hodně vyrovnané. Házenkářky z Turnova si ale po celou dobu udržovaly dvou až tříbrankové vedení.

S Astrou ve třetím zápase odehrály Turnovačky vyrovnaný první poločas a ještě ve 21. minutě vedly soupeřky pouze o jednu branku 7:6. V posledních devíti minutách domácí hodně chybovaly, soupeřky toho využily a nakonec porazily turnovské házenkářky o šest branek.

Družstvo z Hájů spadlo do B skupiny kvůli neúčasti na 7. turnaji skupiny A v Ústí nad Labem. V 9. minutě svítil na ukazateli stav 5:5 a škoda byla, že do konce poločasu dovolily turnovské hráčky soupeřkám poodskočit. Ve druhé půli zápasu již neměly Turnovačky sílu více hráčkám z Prahy vzdorovat.

Výsledky: TJ Turnov - Sparta Kutná Hora 12:6 (8:2); - DHK Pardubice B 12:10 (8:5); - Astra Praha 9:15 (4:6); - HC Háje Praha 7:19 (6:10).

Sestava Turnova (branky): Bíbová A. - Brožová K. (15/3), Víšková V. (9/3), Palounková Ž. (6), Nosková L. (4/1), Hrancová A. (3), Christovová A. (2), Berndtová E. (1), Rozkovcová A.

Mladší žákyně doma zabojovaly

Mladší žákyně se v neděli 27. dubna utkaly na domácí palubovce s týmy Kobylisy II A, Kobylisy II B, Mělník a Bělá pod Bezdězem. Před zaplněnými ochozy, tvořenými z řad rodičů, prarodičů a kamarádek, se děvčata chtěla předvést v co nejlepším světle. Některým se utkání povedla lépe, jiné svazovala veliká nervozita.

V brance je třeba pochválit chytající brankářky Barunky Andělovou i Kroupovou. Obě chytaly s bolavým zápěstím a ročníkově spadají ještě do kategorie minižaček.

V poli se dařilo stálicím Veronice Víškové, Adéle Hrancové a Elišce Berndtové, které měly v nohách turnaj starších žaček z předešlého dne. K těmto hráčkám se svou bojovností vyrovnaly sestry Kolomazníkovy Eliška a Terezka, v obraně Kačka Landecká, která nedala křídlům žádnou šanci. Svoji premiéru na mistrovském utkání si odbyla Klára Košková, která v obraně byla velice obětavá a svůj výkon podtrhla i svým prvním mistrovským gólem.

V utkání s nejtěžším soupeřem si zahrály hráčky patřící ještě v letošním roce do nižší kategorie, bez výpomoci starších hráček, aby předvedly svou bojovnost. Hráčky se s tím popasovaly velice dobře i s přispěním soupeřovy trenérky, která ze hřiště stáhla jednu hráčku - velice pěkné sportovní gesto. Pořadatelé děkují všem, kteří pomohli u časomíry, a rozhodčím za zdárný průběh turnajů obou kategorií.

Výsledky: TJ Turnov - Bělá pod Bezdězem 12:11 (6:4); - Wendy Mělník 10:11 (5:7); - Kobylisy II B 15:9 (9:5); - Kobylisy II A 7:22 (3:10).

Sestava Turnova (branky): B. Andělová, B. Kroupová - A. Hrancová (14/1), V. Víšková (13), E. Berndtová (12), E. Kolomazníková (3/1), T. Kolomazníková (1), K. Košková (1), M. Dlasková, E. Hanušová, Š. Hatašová, N. Hrádková, K. Landecká, R. Procházková.