Starší žáci HC Turnov zvítězili na turnaji v Náměšti nad Oslavou

08.04.2024 21:54:44 | Autor: Radek Holán | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Starší žáci HC Turnov zvítězili na turnaji v Náměšti nad Oslavou

Na Velký pátek jsme vyrazili na turnaj v Náměšti nad Oslavou. Domácí nám poskytli den před turnajem šatnu, abychom měli výstroje a výzbroje v teple a suchu. Ubytování a stravování jsme měli domluvené v pensionu Na statku. Na trenérskou výzvu „jdeme pěšky" zareagovala část týmu aktivně a část s váháním. Ovšem síla týmu se začala projevovat už tady, když jeden dobrodinec se chtěl svézt autem a „Tým" se chytil za ramena a auto nenechal projet.

Ráno jsme se všichni dobře nasnídali a opět pěšky vyrazili zjistit, co se děje na zimním stadionu. Domácí hráli první utkání proti HC Scorpions Brno a ukázali nám, jaký se bude hrát rychlý hokej a jak se střílí góly, když suverénně vyhráli 9:5.

Systém turnaje byl každý s každým 2x 20 minut, kdy každá dvacetiminutovka začala hrubým časem 10 minut a pokračovala 10 minut čistým časem. Za výhru tým získal 3 body, po remíze následovali nájezdy, které přisoudili lepšímu týmu bod navíc.

Do první dvacetiminutovky nastoupil v brance Matěj Holík. Soupeř HC Stadion Litoměřice vstoupil do utkání lépe, když ve druhé minutě šel do vedení. Netrvalo dlouho a naše první lajna po přesných přihrávkách Martina Belase a Štěpána Jindry, srovnal utkání na 1:1 David Burjánek. Další gól přidal po důrazu na brankovišti Martin a poslal nás do vedení 2:1. Do konce třetiny už skóroval jen soupeř a vyrovnal na 2:2. Do druhé dvacky šel do branky Vojta Holán a my jsme přidali na aktivitě a poslali na brankáře soupeře 25 střel. Gólman Litoměřic nechytil dvě a druhá trefa od Martina znamenala opět vedení 3:2. Minutu a půl před koncem navýšil vedení Tonda Chmelík. Jak se říká, ještě jsme nechali soupeře čuchnout a ten snížil na 4:3. Následnou power-play, ale nevyužil a my se mohli poprvé radovat.

Naše druhé utkání si nás domácí nalosovali hned po úpravě ledové plochy. My po občerstvovací pauze převlékli bílé dresy za červené a vstoupili tentokrát do zápasu lépe. První gól dal Štěpán po dlouhých 62 vteřinách na ledě. Domácí za čtyři minuty kontrovali a srovnali na 1:1. Jejich zvýšený tlak jsme úspěšně likvidovali. Střely soupeře jsme úspěšně blokovali. Jednu schytal Kuba Nosek do brusle tak, že si musel kvůli bolesti na chvilku odpočinout. Nekompletnost třech lajn nás ovšem nesnížila v aktivní hře a z patnácti střel gólman domácích pustil ještě jednu, skóroval dvě minuty do konce kapitán Štěpán. Domácí opět kontrovali a vyrovnali na 2:2. Druhou dvacetiminutovku nám vychytal Vojta. Kuba se vrátil do hry a když se trefil David a třetím gólem dovršil hatrick Štěpán, mohli jsme se radovat podruhé.

Zápasy:

HC Turnov 1931 - HC Stadion Litoměřice 4:3 (2:2; 2:1)
Góly: 2x Belas, Burjánek, Chmelík Asistence: 2x Jindra, Belas

HC Náměšť n. Oslavou - HC Turnov 1931 2:4 (2:2; 0:2)
Góly: 3x Jindra, Burjánek Asistence: 2x Burjánek, Hořínek

HC Scorpions Brno - HC Turnov 1931 1:5 (0:3; 1:2)
Góly: 2x Burjánek, Nosek, Strnad, Jindra Asistence: 2x Chmelík, Šmehil, Jindra

Soupiska HC Turnov: V. Holán, M. Holík - A. Chmelík, J. Hořínek, M. Jurča, V. Lamač, A. Rákos, V. Hloušek, M. Belas, D. Burjánek, Š. Jindra, J. Trosberg, L. Marx, J. Nosek, M. Buček, M. Strnad, O. Šmehil.

Třetí utkání nás čekalo po obědě. Hráči si po řízečcích dopřáli fotbálek na blízkém fotbalovém hřišti. Tentokrát začal v brance Vojta. Hra se opět odehrávala víceméně před brankou soupeře. Vytvořené šance dokázala proměnit každá lajna. Trefy Davida, Kuby a Matěje Strnada znamenali vedení 3:0 po první dvacetiminutovce. I po změně stran jsme se dokázali prosadit a navýšit vedení už na 5:0. Po jednom nevydařeném založení dokázal využít svoji šanci soupeř. Další výhra v posledním utkání znamenala vítězství v turnaji.

Úspěch měla myšlenka, jak zapojit obránce do útoku. Ne, že bychom to nedělali v sezóně, ale malý taktický prvek v posledních trénincích, který hráči pochopili, slavil velký úspěch.

Tým domácích Náměšť n. Oslavou nelze nikterak podceňovat. Tým hraje v kraji Vysočina, kde dokázal postoupit do nadstavby. Tam se spojil s nejlepšími z kraje jihomoravského a v ní vybojoval celkové druhé místo, které v neděli 31. 3. dovršili porážkou od Dukly Jihlava „jen" 8:7. Tým Litoměřic sice do nadstavby nepostoupil, ale všech sedm utkání o umístění vyhrál a skončil v tabulce první bez ztráty bodu. Tým škorpionů bývalá Technika Brno, uspěl v pěti utkáních z deseti a skončil třetí v tabulce o umístění.

Celý tým musím pochválit. Každý hráč na ledě i na střídačce plnil své role zodpovědně a snažil se udělat i něco navíc. Někdo byl rychlejší, někdo byl šikovnější s pukem, někdo přesně střílel, někdo bekčekoval soupeře, někdo chytil samostatný nájezd, někdo přihrával prudce a přesně, někdo nenechal soupeře dorážet, někdo byl na správném místě, kde měl, zkrátka je to tým s velkým T.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT