Starší žáci HC Turnov zvítězili na turnaji v Náměšti nad Oslavou

08.04.2024 21:54:44 | Autor: Radek Holán | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Na Velký pátek jsme vyrazili na turnaj v Náměšti nad Oslavou. Domácí nám poskytli den před turnajem šatnu, abychom měli výstroje a výzbroje v teple a suchu. Ubytování a stravování jsme měli domluvené v pensionu Na statku. Na trenérskou výzvu „jdeme pěšky" zareagovala část týmu aktivně a část s váháním. Ovšem síla týmu se začala projevovat už tady, když jeden dobrodinec se chtěl svézt autem a „Tým" se chytil za ramena a auto nenechal projet.

Ráno jsme se všichni dobře nasnídali a opět pěšky vyrazili zjistit, co se děje na zimním stadionu. Domácí hráli první utkání proti HC Scorpions Brno a ukázali nám, jaký se bude hrát rychlý hokej a jak se střílí góly, když suverénně vyhráli 9:5.

Systém turnaje byl každý s každým 2x 20 minut, kdy každá dvacetiminutovka začala hrubým časem 10 minut a pokračovala 10 minut čistým časem. Za výhru tým získal 3 body, po remíze následovali nájezdy, které přisoudili lepšímu týmu bod navíc.

Do první dvacetiminutovky nastoupil v brance Matěj Holík. Soupeř HC Stadion Litoměřice vstoupil do utkání lépe, když ve druhé minutě šel do vedení. Netrvalo dlouho a naše první lajna po přesných přihrávkách Martina Belase a Štěpána Jindry, srovnal utkání na 1:1 David Burjánek. Další gól přidal po důrazu na brankovišti Martin a poslal nás do vedení 2:1. Do konce třetiny už skóroval jen soupeř a vyrovnal na 2:2. Do druhé dvacky šel do branky Vojta Holán a my jsme přidali na aktivitě a poslali na brankáře soupeře 25 střel. Gólman Litoměřic nechytil dvě a druhá trefa od Martina znamenala opět vedení 3:2. Minutu a půl před koncem navýšil vedení Tonda Chmelík. Jak se říká, ještě jsme nechali soupeře čuchnout a ten snížil na 4:3. Následnou power-play, ale nevyužil a my se mohli poprvé radovat.

Naše druhé utkání si nás domácí nalosovali hned po úpravě ledové plochy. My po občerstvovací pauze převlékli bílé dresy za červené a vstoupili tentokrát do zápasu lépe. První gól dal Štěpán po dlouhých 62 vteřinách na ledě. Domácí za čtyři minuty kontrovali a srovnali na 1:1. Jejich zvýšený tlak jsme úspěšně likvidovali. Střely soupeře jsme úspěšně blokovali. Jednu schytal Kuba Nosek do brusle tak, že si musel kvůli bolesti na chvilku odpočinout. Nekompletnost třech lajn nás ovšem nesnížila v aktivní hře a z patnácti střel gólman domácích pustil ještě jednu, skóroval dvě minuty do konce kapitán Štěpán. Domácí opět kontrovali a vyrovnali na 2:2. Druhou dvacetiminutovku nám vychytal Vojta. Kuba se vrátil do hry a když se trefil David a třetím gólem dovršil hatrick Štěpán, mohli jsme se radovat podruhé.

Zápasy:

HC Turnov 1931 - HC Stadion Litoměřice 4:3 (2:2; 2:1)
Góly: 2x Belas, Burjánek, Chmelík Asistence: 2x Jindra, Belas

HC Náměšť n. Oslavou - HC Turnov 1931 2:4 (2:2; 0:2)
Góly: 3x Jindra, Burjánek Asistence: 2x Burjánek, Hořínek

HC Scorpions Brno - HC Turnov 1931 1:5 (0:3; 1:2)
Góly: 2x Burjánek, Nosek, Strnad, Jindra Asistence: 2x Chmelík, Šmehil, Jindra

Soupiska HC Turnov: V. Holán, M. Holík - A. Chmelík, J. Hořínek, M. Jurča, V. Lamač, A. Rákos, V. Hloušek, M. Belas, D. Burjánek, Š. Jindra, J. Trosberg, L. Marx, J. Nosek, M. Buček, M. Strnad, O. Šmehil.

Třetí utkání nás čekalo po obědě. Hráči si po řízečcích dopřáli fotbálek na blízkém fotbalovém hřišti. Tentokrát začal v brance Vojta. Hra se opět odehrávala víceméně před brankou soupeře. Vytvořené šance dokázala proměnit každá lajna. Trefy Davida, Kuby a Matěje Strnada znamenali vedení 3:0 po první dvacetiminutovce. I po změně stran jsme se dokázali prosadit a navýšit vedení už na 5:0. Po jednom nevydařeném založení dokázal využít svoji šanci soupeř. Další výhra v posledním utkání znamenala vítězství v turnaji.

Úspěch měla myšlenka, jak zapojit obránce do útoku. Ne, že bychom to nedělali v sezóně, ale malý taktický prvek v posledních trénincích, který hráči pochopili, slavil velký úspěch.

Tým domácích Náměšť n. Oslavou nelze nikterak podceňovat. Tým hraje v kraji Vysočina, kde dokázal postoupit do nadstavby. Tam se spojil s nejlepšími z kraje jihomoravského a v ní vybojoval celkové druhé místo, které v neděli 31. 3. dovršili porážkou od Dukly Jihlava „jen" 8:7. Tým Litoměřic sice do nadstavby nepostoupil, ale všech sedm utkání o umístění vyhrál a skončil v tabulce první bez ztráty bodu. Tým škorpionů bývalá Technika Brno, uspěl v pěti utkáních z deseti a skončil třetí v tabulce o umístění.

Celý tým musím pochválit. Každý hráč na ledě i na střídačce plnil své role zodpovědně a snažil se udělat i něco navíc. Někdo byl rychlejší, někdo byl šikovnější s pukem, někdo přesně střílel, někdo bekčekoval soupeře, někdo chytil samostatný nájezd, někdo přihrával prudce a přesně, někdo nenechal soupeře dorážet, někdo byl na správném místě, kde měl, zkrátka je to tým s velkým T.