Start enduro seriálu se odkládá, závod v Košťálově přesunut na květen

28.03.2013 21:45:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

Start enduro seriálu se odkládá, závod v Košťálově přesunut na květen

Pořadatelé KTM ECC 2013 aktuálně oznámili, že start seriálu odkládají a závod v Košťálově plánovaný na 6. a 7. dubna 2013 přesouvají až na květen. Důvodem jsou přetrvávající zimní podmínky, při nichž by nebylo možné zaručit bezpečnost jezdců.

Prvním dílem seriálu se tak nově stává závod v Chuchelně 20. a 21. dubna, kdy snad již bude možné pátý ročník motocyklového seriálu opravdu rozjet. „S velkým politováním sdělujeme, že jsme byli nuceni závody přeložit. Dnes jsme vyrazili na průzkum trati v Košťálově. Denní teplota nepřekročila dva stupně Celsia, půda je zmrzlá. Větší část trati je pokrytá sněhem a ledem. Bylo by náročné trať i naznačit, tlouct kolíky do zmrzlé půdy by šlo ztuha a i kdyby se třeba oteplilo, což se nechystá, tak porozmrzne jen horní krusta a podloží zůstane zmrzlé," potvrdila ve čtvrtek 28. března večer za pořadatelský tým Markéta Skrbková.   

Předpověď počasí, která už chvilku vypadala, že by se přeci jen jaru podařilo zimu z trůnu srazit, se zase dramaticky změnila. O velikonočním pondělí se mělo začít oteplovat, místo toho nad Česko míří další studená fronta. Podle meteorologů nemá nejvyšší denní teplota vystoupat nad 3 stupně Celsia, navíc hlásí na příští víkend možnost sněžení. „Pustit závodníky, navíc nerozježděné po zimě, na takhle zmrzlou trať by byl doslova masakr! S největší pravděpodobností by sanitky nestíhaly a kdo by to neodnesl úrazem, tak by dostal zápal plic," dodala Skrbková.  

Cíl trati v KošťálověVe hře byla i alternativa změny délky závodu, ale ani toto řešení by nic neřešilo při pohledu na aktuální stav trati - na snímku cíl v Košťálově u viaduktu.

„Rozhodnutí o odložení závodů jsme konzultovali i s obcí Košťálov a s místními hasiči, kteří zajišťují tradičně občerstvení a pomáhají na trati. Jejich názor je totožný s naším, navíc zástupce obce argumentoval tím, že bychom zdevastovali travnaté plochy na koupališti. Doufali jsme, zvažovali, sledovali a modlili se. Bylo to houby platné. Závody v Košťálově jsou letos zakleté. Všem závodníkům, jejich doprovodům, divákům, všem, kterým jsme naším rozhodnutím způsobili nějaké potíže i těm, kteří se chystali přiložit ruku k dílu, se tímto omlouváme a doufáme, že naše rozhodnutí přijmou s pochopením," sdělili stanovisko organizátorů závodu Jarda Bachman a Markéta Skrbková.

Náhradní termín košťálovského závodu byl stanoven na 11. a 12. května 2013. Dalšími závody budou 20. - 21. 4. Chuchelna (po úpravě odložení na 27. - 28. 4.), 1.- 2. 6. Olszyna - Polsko, 31. 8. - 1. 9. Bozkov, 28. 9. Vysoké nad Jizerou a 12. - 13. 10. Jilemnice.

FOTO: V Bozkově se jezdci enduro seriálu rozloučili se sezonou + odkazy na celý loňský seriál

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT