Start enduro seriálu se odkládá, závod v Košťálově přesunut na květen

28.03.2013 21:45:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

Start enduro seriálu se odkládá, závod v Košťálově přesunut na květen

Pořadatelé KTM ECC 2013 aktuálně oznámili, že start seriálu odkládají a závod v Košťálově plánovaný na 6. a 7. dubna 2013 přesouvají až na květen. Důvodem jsou přetrvávající zimní podmínky, při nichž by nebylo možné zaručit bezpečnost jezdců.

Prvním dílem seriálu se tak nově stává závod v Chuchelně 20. a 21. dubna, kdy snad již bude možné pátý ročník motocyklového seriálu opravdu rozjet. „S velkým politováním sdělujeme, že jsme byli nuceni závody přeložit. Dnes jsme vyrazili na průzkum trati v Košťálově. Denní teplota nepřekročila dva stupně Celsia, půda je zmrzlá. Větší část trati je pokrytá sněhem a ledem. Bylo by náročné trať i naznačit, tlouct kolíky do zmrzlé půdy by šlo ztuha a i kdyby se třeba oteplilo, což se nechystá, tak porozmrzne jen horní krusta a podloží zůstane zmrzlé," potvrdila ve čtvrtek 28. března večer za pořadatelský tým Markéta Skrbková.   

Předpověď počasí, která už chvilku vypadala, že by se přeci jen jaru podařilo zimu z trůnu srazit, se zase dramaticky změnila. O velikonočním pondělí se mělo začít oteplovat, místo toho nad Česko míří další studená fronta. Podle meteorologů nemá nejvyšší denní teplota vystoupat nad 3 stupně Celsia, navíc hlásí na příští víkend možnost sněžení. „Pustit závodníky, navíc nerozježděné po zimě, na takhle zmrzlou trať by byl doslova masakr! S největší pravděpodobností by sanitky nestíhaly a kdo by to neodnesl úrazem, tak by dostal zápal plic," dodala Skrbková.  

Cíl trati v KošťálověVe hře byla i alternativa změny délky závodu, ale ani toto řešení by nic neřešilo při pohledu na aktuální stav trati - na snímku cíl v Košťálově u viaduktu.

„Rozhodnutí o odložení závodů jsme konzultovali i s obcí Košťálov a s místními hasiči, kteří zajišťují tradičně občerstvení a pomáhají na trati. Jejich názor je totožný s naším, navíc zástupce obce argumentoval tím, že bychom zdevastovali travnaté plochy na koupališti. Doufali jsme, zvažovali, sledovali a modlili se. Bylo to houby platné. Závody v Košťálově jsou letos zakleté. Všem závodníkům, jejich doprovodům, divákům, všem, kterým jsme naším rozhodnutím způsobili nějaké potíže i těm, kteří se chystali přiložit ruku k dílu, se tímto omlouváme a doufáme, že naše rozhodnutí přijmou s pochopením," sdělili stanovisko organizátorů závodu Jarda Bachman a Markéta Skrbková.

Náhradní termín košťálovského závodu byl stanoven na 11. a 12. května 2013. Dalšími závody budou 20. - 21. 4. Chuchelna (po úpravě odložení na 27. - 28. 4.), 1.- 2. 6. Olszyna - Polsko, 31. 8. - 1. 9. Bozkov, 28. 9. Vysoké nad Jizerou a 12. - 13. 10. Jilemnice.

FOTO: V Bozkově se jezdci enduro seriálu rozloučili se sezonou + odkazy na celý loňský seriál

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT