Šťastná země se chystá na Slamák a koncert kapely Kryštof

08.08.2013 14:35:02 | Autor: TvA, Pavel Charousek | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Šťastná země se chystá na Slamák a koncert kapely Kryštof

Desítky slaměných soch lidí, zvířat a tvorů ze světa fantazie. V sobotu 10. srpna po 10. hodině ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova zahájí vrchol letošní sezony. Až do konce prázdnin tu budou probíhat tradiční slavnosti slámy - Slamák 2013.

„Různé figury a stavby ze slámy tady tvoříme již dlouhé roky, máme v tom praxi. Letos jsme si dali téma svět fantazie, takže tu najdete pravěké příšery, ale i různé enty, jednorožce, pegase, kentaura a další tvory, které spojují náš svět se světem snů a přání," uvádí programový manažer areálu Erik Černý.

Rozhlednu nad areálem zaplní ohromný drak s rozpětím křídel zhruba 40 metrů, chybět nebude chaloupka na muří nožce či zámecká věž s princeznou. Připravena jsou dvě bludiště, jedno pro malé caparty, druhé pro odvážné větší děti v hradu ze slámy. Mimochodem - slaměný hrad s věžemi spotřebuje 200 velkých balíků slámy!

„Slavnosti slámy jsou pro nás akcí, která Šťastnou zemi provází již od samotného počátku existence. Jsou oslavou vrcholícího léta a samotné sklizně obilí na okolních polích. V našem podání jsou ale hlavně další možností, jak pro návštěvníky připravit něco atraktivního navíc. Například soutěže pro děti a dospělé budou nyní až do konce srpna probíhat každý den sedm dnů v týdnu, nejen v sobotu, jako tomu bylo dosud," doplnil Erik Černý.

Richard Krajčo letos na jaře navštívil Tomovy parky<br />Autor: Pavel Charousek Na sobotní zahájení slavností slámy naváže nedělní mimořádný koncert kapely Kryštof v čele s Richardem Krajčem. Půjde o takzvanou akustickou verzi, která přináší vynikající hudební zážitek a bližší sepětí mezi jevištěm a hledištěm. Koncert začíná v neděli 11. srpna v 16 hodin. „Nebudeme vybírat žádné speciální vstupné, na koncert bude stejné jako běžně do areálu, tedy 99 korun. Nezajišťujeme ani předprodej vstupenek. Hlediště je dostatečně velké, lepší místa prostě zaberou ti, kdo přijdou dřív," glosuje Erik Černý.

Do konce prázdnin bude ve Šťastné zemi také otevřena keltská vesnička, která letos jako novinka vznikla v dolní části areálu. V keltské vesničce si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, obkládat jílem stěny domů, stavět z jílu pec, vytvářet ozdoby z hlíny nebo drátu, mlít mouku na kamenném mlýnku, rýžovat zlato či péct placky v hliněné peci.

V horkých dnech je tu pro osvěžení připravena vodní skluzavka, mlhoviště, aquazorbing, dětské motorové vodní čluny ad. Příjemný chládek nabízí naučná stezka „Prožitkový geopark Český ráj". Ta je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechod bažinou.

Celkem je na ploše areálu rozeseto víc než sto dřevěných atrakcí. Vyrobené jsou z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar, který poznáte na první pohled. Rukopis Tomových parků se nezapře. Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení. Hitem areálu jsou již několik let vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

Šťastná země je otevřena od 20. dubna do 29. září denně od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin.

Nejbližší akce ve Šťastné zemi:

10. srpna - ZAHÁJENÍ SLAMÁKU 2013. Slaměné moderované soutěže pro celou rodinu + řemeslné dílny v keltské vesničce.

11. srpna - AKUSTICKÝ KONCERT SKUPINY KRYŠTOF v čele s Richardem Krajčem! Za běžné vstupné ještě navíc koncert skupiny Kryštof? Jedině ve Šťastné zemi!

10. - 31. srpna - SLAMÁK 2013. Slaměné hry pro děti + řemeslné dílny v keltské vesničce.

7. září - HURÁ DO ŠKOLY. Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak - 100 % vesele.

14. září - BRAMBORÁK. Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří
Na Keltský den otevřou ve Šťastné zemi Keltskou vesničku
První letošní velkou akcí ve Šťastné zemi bude Jahodový den

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT