Šťastnou zemi opět navštíví známé kapely, ale vyrostou zde také Trosky

19.04.2015 09:02:07 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Radvánovice

Šťastnou zemi opět navštíví známé kapely, ale vyrostou zde také Trosky

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova vstupuje do nové sezony. Ta bude zahájena akcí Český ráj dětem, Šťastná země se stane cílem putování za pohádkami a pověstmi, které startuje v sobotu 25. dubna dopoledne v Lázních Sedmihorkách. V rámci akce bude vstup do areálu Šťastné země tento den zdarma.

Loňskou sezonu tady hodnotí kladně. „Přivítali jsme přes padesát tisíc návštěvníků, hlavně rodin s dětmi, kterým je areál prioritně určen. Letos se na to budeme snažit navázat, připraveno máme několik výrazných novinek, myslím, že se v následujících týdnech o Šťastné zemi bude hodně mluvit," uvedl správce areálu Pavel Faltus.

Na návrší nad areálem, kde předloni stál velký slaměný drak, který byl zapsán do České knihy rekordů, vyrůstá replika hradu Trosky, který je odtud nadohled. Pravděpodobně půjde o jednu z největších atrakcí letošní návštěvnické sezony v celém Českém ráji!

Stavba repliky hradu Trosky<br />Autor: Pavel Charousek Replika hradu vzniká, jak jinak, z akátového dřeva v poměru 1:5, podobat se bude spíše historickému vyobrazení hradu ze středověku než současné zřícenině. Pannu a Babu ale poznáte jako největší věže bezpečně, dohromady bude mít dřevěný hrad věží šest, a také cimbuří, vstupní brány, ochoz a vyhlídku z nejvyšších věží, které měří 8,5 metru. Odsud budou vidět skutečné Trosky jako na dlani! Děti se z vyhlídkových věží budou moci dolů svézt tobogány. Hrad má být dokončen a veřejnosti zpřístupněn 28. června při koncertu kapely Kryštof a na tobogánu se možná jako první projede Richard Krajčo!

„Od konce dubna již areál zůstane otevřený sedm dnů v týdnu, na víkendy máme připraveny doprovodné akce hlavně v historické, keltské vesničce. Jaro u nás již tradičně patří školkám a dětem z prvních ročníků základních škol, pro které připravujeme každodenní speciální program. Nově bude pojato občerstvení, jídelní lístek bude vyvěšený na internetu, návštěvníci si budou moci pochutnat na tradiční kuchyni za lidové ceny. V občerstvení se již nebude platit čtyřlístky, naši speciální měnu si ponecháme už jen na platbu některých doplňkových služeb," přiblížil Faltus.

Kryštof doplní Chinaski, No Name, Ztracený a Deyl 

Loňský koncert Richarda Krajča a skupiny Kryštof<br />Autor: Pavel Charousek Jestliže byl vloni největším návštěvnickým tahákem koncert kapely Kryštof, letos budou mít Krajčo a spol. slušnou konkurenci. Šťastná země totiž také přivítá frontmana kapely Chinaski Michala Malátného, přijede známá slovenská kapela No Name, na konci srpna zde bude koncertovat Marek Ztracený a David Deyl. Kromě Slavností slámy, které budou letos začínat již 23. července, zde v září proběhne ještě Babí léto. To je plánováno na sobotu 12. září.

„Jako další letošní novinku chystáme v rámci tradičního srpnového Slamáku dřevosochání. Desítka sochařů zde bude týden před zraky návštěvníků vytvářet umělecká dílka, která budou na konci srpna vydražena. Práci s dláty a paličkami si budou moci vyzkoušet i děti v rámci doprovodných dílen," pozval Pavel Faltus.

Filozofie areálu Šťastné země zůstává stále stejná, a sice dát náplň volnému času celým rodinám, které zde mohou trávit společně svůj volný čas. Je zde rozmístěno více než sto herních prvků pro děti. Vyrobené jsou z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar, který poznáte na první pohled. Rukopis Tomových parků - největšího českého výrobce originálních dětských hřišť - se nezapře. Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení.

Zábavu pro děti obstará i lanové centrum nebo trampolíny

Hitem areálu jsou vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé. Vloni tady otevřeli lanové centrum, které je jedno z největších a také nejvyšších v republice. Téměř 350 metrů dlouhé lanové tratě, nejvyšší místo nad roklí má 16 metrů, mezi jednotlivými hnízdy umístěnými na stromech je celkem 24 úseků, lanovka nad roklí je dlouhá 35 metrů.

V zalesněné dolní části Šťastné země, kde je v parném létě blahodárný stín a příjemný chládek, je kromě historické keltské vesničky také známý „Prožitkový geopark Český ráj". Naučná stezka je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou.

Šťastná země bude letos otevřena od 25. dubna do 31. října denně od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Standardní cena vstupného je 100 Kč na osobu ve věku nad dva roky. Za doplňkové služby se tu platí zvláštní měnou, čtyřlístky (1 čt = 20 Kč).

Turistickou sezonu opět zahájí akce Český ráj dětem

NEJBLIŽŠÍ AKCE:

* 25. dubna - ZAHÁJENÍ SEZONY v rámci akce Český ráj dětem. Šťastná země bude cílem putování ze Sedmihorek. Ve 14.30 hodin je zde očekáván příchod krále Granáta s královnou a družinou a předání vlády nad Českým rájem dětem. Připraven je další doprovodný program, nabídka občerstvení v rámci akce bude v nové podobě. Samostatný článek o akci Český ráj dětem

RÁMCOVÝ PŘEHLED DALŠÍCH AKCÍ:

V květnu a v červnu se v areálu konají jarní Šťastné dny - pořady pro MŠ a 1. stupeň ZŠ. O víkendech je pro návštěvníky připraven doprovodný program v keltské vesničce.

* Sobota 6. června: Dětský den ve Šťastné zemi. KONCERT: RECITÁL MICHALA MALÁTNÉHO, FRONTMANA KAPELY CHINASKI.
* Neděle 28. června: Zahájení prázdnin ve Šťastné zemi. KONCERT: KRYŠTOF. Otevření repliky hradu Trosky.
* Čtvrtek 23. července: Zahájení Slavností slámy na téma říše zvířat a hmyzu. KONCERT: NO NAME.
* 23. července - 31. srpna: SLAVNOSTI SLÁMY. Po většinu prázdnin budete moci obdivovat slaměná díla mladých umělců.
* 17. - 23. srpna: DŘEVO-SOCHAŘSKÁ DÍLNA. Po celý týden můžete pozorovat umění sochařských mistrů a také vyzkoušet sochařskou dílnu pro rodiče s dětmi.
* Neděle 23. srpna: Veřejná aukce děl dřevo-sochařské dílny. KONCERT: DAVID DEYL A MAREK ZTRACENÝ.
* Sobota 12. září: BABÍ LÉTO ve Šťastné zemi. Přijďte se s námi rozloučit s létem. Připraveny budou koncerty a divadla pro malé i velké, soutěže o volné vstupenky na sezónu 2016 a kulinářské speciality z podzimních plodin a přírodních produktů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zahájení turistické sezony v Českém ráji podpoří i jízdy parních vlaků
Turistickou sezonu opět zahájí akce Český ráj dětem
Šťastná země v obležení díky koncertu kapely Kryštof
Ve Šťastné zemi otevřeli nové lanové centrum
Areál Šťastná země získal cenu za dřevěnou stavbu roku
Drak ze Šťastné země je zapsán do České knihy rekordů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT