Štěpán Kolačný z Jilemnice nejlepší bubeník v celostátní soutěži ZUŠ

10.05.2022 13:18:13 | Autor: pjs | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Košťálov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Štěpán Kolačný z Jilemnice nejlepší bubeník v celostátní soutěži ZUŠ

Štěpán Kolačný, rodák z Jilemnice a jeho učitel z Košťálova Antonín Jína, přivezli v pátek 6. května z Holic, kde se konalo Ústřední republikové kolo soutěže ZUŠ, nejvyšší ocenění ve hře na bicí nástroje. Z celkem 53 bubeníků získal 1. cenu ve své kategorii i cenu pro absolutního vítěze.

Štěpán Kolačný, žák ZUŠ Lomnice nad Popelkou, se tak stal nejtalentovanějším bubeníkem České republiky v kategorii od 6 let do 26 let, a to v pouhých 14 letech. Zároveň byl přijat z 1. místa ze 30 uchazečů na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou úspěšně řídí Eduard Klezla a zároveň byl přijat na Konzervatoř Pardubice. Příjemným překvapením byla hlavni cena pro absolutního vítěze - bicí sada značky Sonor AQX.

„Tímto bych rád poděkoval Antonín Jína, Vladimír Kolačný, Andrea Schwarzová Kolačná, Dali Mraz a všem dalším porotcům. Zvláštní poděkování si zaslouží firma www.sonorista.cz za darování bicí soupravy. Děkuji www.hanzsedlar.cz za poukaz na zvukovou postprodukci. Jsem rád, že jsem také mohl poznat super člověka a bubeníka Jaromíra Helešice. Jsem rád, že jsem své vítězství, které jsem získal před čtyřmi lety, znovu obhájil. A díky ZUŠ Lomnice nad Popelkou za podporu. A blahopřeju i ostatním oceněným. Za Liberecký kraj panu Jan Nikendey a jeho žákům. A nejvíce děkuju DrumTrainer," uvedl Štěpán Kolačný poděkování na svém profilu na sociální síti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jilemnici vyrůstá nadějný bubeník
Město Jilemnice ocenilo úspěchy žáků a studentů jilemnických škol

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT