Štěpán Kolačný z Jilemnice nejlepší bubeník v celostátní soutěži ZUŠ

10.05.2022 13:18:13 | Autor: pjs | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Košťálov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Štěpán Kolačný z Jilemnice nejlepší bubeník v celostátní soutěži ZUŠ

Štěpán Kolačný, rodák z Jilemnice a jeho učitel z Košťálova Antonín Jína, přivezli v pátek 6. května z Holic, kde se konalo Ústřední republikové kolo soutěže ZUŠ, nejvyšší ocenění ve hře na bicí nástroje. Z celkem 53 bubeníků získal 1. cenu ve své kategorii i cenu pro absolutního vítěze.

Štěpán Kolačný, žák ZUŠ Lomnice nad Popelkou, se tak stal nejtalentovanějším bubeníkem České republiky v kategorii od 6 let do 26 let, a to v pouhých 14 letech. Zároveň byl přijat z 1. místa ze 30 uchazečů na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou úspěšně řídí Eduard Klezla a zároveň byl přijat na Konzervatoř Pardubice. Příjemným překvapením byla hlavni cena pro absolutního vítěze - bicí sada značky Sonor AQX.

„Tímto bych rád poděkoval Antonín Jína, Vladimír Kolačný, Andrea Schwarzová Kolačná, Dali Mraz a všem dalším porotcům. Zvláštní poděkování si zaslouží firma www.sonorista.cz za darování bicí soupravy. Děkuji www.hanzsedlar.cz za poukaz na zvukovou postprodukci. Jsem rád, že jsem také mohl poznat super člověka a bubeníka Jaromíra Helešice. Jsem rád, že jsem své vítězství, které jsem získal před čtyřmi lety, znovu obhájil. A díky ZUŠ Lomnice nad Popelkou za podporu. A blahopřeju i ostatním oceněným. Za Liberecký kraj panu Jan Nikendey a jeho žákům. A nejvíce děkuju DrumTrainer," uvedl Štěpán Kolačný poděkování na svém profilu na sociální síti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jilemnici vyrůstá nadějný bubeník
Město Jilemnice ocenilo úspěchy žáků a studentů jilemnických škol

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy
Posílená rezerva Hradce vyhrála v Přepeřích 2:0
Saské dožínky se blíží, kraj vypravuje speciální noční spoje ze Žitavy
Krajský přebor: Lomnice porazila Železný Brod a je třetí
Kraj letos dopravcům udělil pokuty ve výši dvou milionů korun

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT