Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

26.11.2023 23:15:21 | Autor: Jiří Zemín | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Dne 17. listopadu 2023 se turnovská Špéra opět otevřela veřejnosti během tradičního Dne otevřených dveří. Zájemci o studium měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si „talentovky nanečisto", všichni návštěvníci si mohli prohlédnout prostory školy a zakoupit výtvory absolventů ve Špéra marketu. Byla také vyhodnocena celostátní výtvarná soutěž.

Prozkoumání talentu na vlastní kůži

Uchazeči o studium na Špéře, kteří se přijeli podívat do školy, měli příležitost vyzkoušet si talentovky nanečisto, které pro ně připravili pedagogové a studenti školy. Odborníci i studenti vyšších ročníků v průběhu zkoušky poskytovali cenné rady a hodnocení, čímž pomáhali budoucím studentům ještě lépe se připravit na skutečné talentové zkoušky. Zájemci museli zvládnout kresbu zátiší a modelování určeného předmětu. Zkoušku nanečisto absolvovalo v tento den několik desítek uchazečů o studium.

Špéra market - pódium pro absolventy

Druhý ročník Špéra marketu přivedl do školních prostor nejen známé tváře, ale i úžasné výrobky absolventů školy, z nichž mnozí dnes působí v Uličce řemesel v Turnově. Návštěvníci zde měli možnost obdivovat zručnost a nápaditost těchto lidí a zároveň si zakoupit jejich umělecká díla i drobné předměty, šperky, módní doplňky apod. Tato interakce mezi současnými studenty a úspěšnými absolventy byla pro mnohé velice inspirativní a motivační.

Oliver Damborský<br />Autor: Archiv SUPŠ a VOŠ Turnov Výtvarná soutěž pro děti ze základních škol

Každý rok Špéra vyhlašuje celostátní výtvarnou soutěž pro děti ze základních škol a základních uměleckých škol. Letos bylo zadané téma „Roboti v akci". „Do školy bylo doručeno velké množství děl a nebylo vůbec jednoduché vyhodnotit pět nejlepších", řekl nám jeden z výtvarníků školy. Nakonec se komise shodla a při Dnu otevřených dveří vyhlásila pět nejlepších autorů, kteří byli odměněni věcnými cenami. První cena poputuje do Brna na ZUŠ Trnkova pro Nelu Drimlovou, druhou cenu si osobně převzala Sarah Semič ze ZŠ 28. října v Turnově a třetí cenu získala Antonie Svobodová ze ZUŠ Frýdlantská v Liberci. Pět výtvarných děl bylo oceněno za originální zpracování a kreativní přístup mladých nadějných talentů.

Výstava fotografií Olivera Damborského

Návštěvníci Dne otevřených dveří měli také možnost obdivovat výstavu velkoplošných černobílých fotografií, kterou připravil student Oliver Damborský. Výstavu pečlivě připravoval již dlouho předem za pomoci učitelek na Výtvarnou přípravu a Design. Jeho práce charakterizuje atmosféru v dílnách jednotlivých zaměření, která se vyučují ve škole. Pro svou práci používá analogový fotoaparát a fotografie vznikají klasickou cestou. Již před Dnem otevřených dveří uspořádal vernisáž, na kterou přišli jeho přátelé, rodiče a také spousta pedagogů s ředitelkou školy. Tato akce vytvořila inspirativní atmosféru a posloužila jako podnět pro další tvůrčí aktivity studentů.

Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská Špéra spolupracuje s firmami a přináší inovace do výuky
Turnovská SUPŠ a VOŠ v měsíci září hýřila aktivitami
První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov
Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří
Na turnovské Špéře jsou aktivní
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT