Střípky z Fokusu Semily: Výstava fotokroužku a Vánoční jarmark

28.10.2022 07:13:59 | Autor: Jarmila Kuželová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Střípky z Fokusu Semily: Výstava fotokroužku a Vánoční jarmark

Milí přátelé a podporovatelé, po necelých třech letech narušených pandemií covidu bychom chtěli navázat na úspěšnou výstavu z podzimu roku 2019, kdy jsme veřejnosti poprvé představili náš fotokroužek. Chtěli bychom se i letos pochlubit našimi fotografiemi, neboť od té doby jsme pořídili spousty nových, které jsou zatím uloženy na disku v našem PC a nikdo je nevidí. Byla by byla škoda se ostatním jimi nepochlubit.

Tentokrát bude výstava fotografií našeho fotokroužku zaměřena na téma „máme rádi zvířata". Fotky vznikaly na cestách po zoologických zahradách v Liberci, Praze a Dvoře Králové. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 2. listopadu 2022 od 14 hodin na Městském úřadě v Semilech a úvodní slovo pronese naše kamarádka Pavla Bičíková, cestovatelka a fotografka. Nebude chybět krátký kulturní program a občerstvení. Výstava bude prodejní, potrvá do 30. listopadu 2022 a doufáme, že se vám fotky budou líbit. Přijďte se podívat, jak nahlížíme svět prostřednictvím fotoobjektivu.

Tradicí se již staly naše jarmarky, které pořádáme u nás ve Fokusu na zahradě. Jelikož celý rok tvoříme a vyrábíme, byli bychom rádi, kdyby vám naše výrobky udělaly radost. Spousta z vás, návštěvníků, si u nás kupuje dárky pro sebe, pro své blízké. A všichni naši klienti mají velkou radost, že právě ten jejich výrobek se vám líbil. Přijměte tedy pozvání na Vánoční jarmark ve dnech 22. a 23. listopadu 2022 od 10 do 17 hodin. Kdo ještě neví, kde sídlíme, tak v ulici Nad Školami vedle dětského domova, nazdobíme zahradu a budeme se na vás moc těšit.

Co si můžete zakoupit? Určitě svíčky „čtyřky" na adventní věnec, i bublinkové, velké barevné svíčky, ozdoby na stromeček. Keramická dílna vám nabídne oblíbené koule na svíčku, hrníčky, andílky, betlém, misky, květníky, vítejte. Z pedigu v řemeslné dílně vyráběli ošatky, košíky, podnosy, obaly na kapesníky, adventní věnce na dveře. Samozřejmě nebudou chybět batikované, malované, riflové, tkané a jiné veselé tašky, polštářky, chňapky, ekosáčky, tulipány, podsedáky, kosmetické taštičky. Z dalších výrobků ještě šperky, malované papírové taštičky a na každého z vás čeká drobný dáreček. Napečeme švestkové a rybízové koláče, bábovky, něco slaného, nachystáme čaj a kafíčko. Kdo by si chtěl prohlédnou naše dílny, rádi ho u nás provedeme. V případě nepříznivého počasí se zahradní jarmark neuskuteční.

Těší se na vás kolektiv Fokusu Semily, z. s.

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.  

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT