Střípky z Fokusu Semily: Výstava fotokroužku a Vánoční jarmark

28.10.2022 07:13:59 | Autor: Jarmila Kuželová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Střípky z Fokusu Semily: Výstava fotokroužku a Vánoční jarmark

Milí přátelé a podporovatelé, po necelých třech letech narušených pandemií covidu bychom chtěli navázat na úspěšnou výstavu z podzimu roku 2019, kdy jsme veřejnosti poprvé představili náš fotokroužek. Chtěli bychom se i letos pochlubit našimi fotografiemi, neboť od té doby jsme pořídili spousty nových, které jsou zatím uloženy na disku v našem PC a nikdo je nevidí. Byla by byla škoda se ostatním jimi nepochlubit.

Tentokrát bude výstava fotografií našeho fotokroužku zaměřena na téma „máme rádi zvířata". Fotky vznikaly na cestách po zoologických zahradách v Liberci, Praze a Dvoře Králové. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 2. listopadu 2022 od 14 hodin na Městském úřadě v Semilech a úvodní slovo pronese naše kamarádka Pavla Bičíková, cestovatelka a fotografka. Nebude chybět krátký kulturní program a občerstvení. Výstava bude prodejní, potrvá do 30. listopadu 2022 a doufáme, že se vám fotky budou líbit. Přijďte se podívat, jak nahlížíme svět prostřednictvím fotoobjektivu.

Tradicí se již staly naše jarmarky, které pořádáme u nás ve Fokusu na zahradě. Jelikož celý rok tvoříme a vyrábíme, byli bychom rádi, kdyby vám naše výrobky udělaly radost. Spousta z vás, návštěvníků, si u nás kupuje dárky pro sebe, pro své blízké. A všichni naši klienti mají velkou radost, že právě ten jejich výrobek se vám líbil. Přijměte tedy pozvání na Vánoční jarmark ve dnech 22. a 23. listopadu 2022 od 10 do 17 hodin. Kdo ještě neví, kde sídlíme, tak v ulici Nad Školami vedle dětského domova, nazdobíme zahradu a budeme se na vás moc těšit.

Co si můžete zakoupit? Určitě svíčky „čtyřky" na adventní věnec, i bublinkové, velké barevné svíčky, ozdoby na stromeček. Keramická dílna vám nabídne oblíbené koule na svíčku, hrníčky, andílky, betlém, misky, květníky, vítejte. Z pedigu v řemeslné dílně vyráběli ošatky, košíky, podnosy, obaly na kapesníky, adventní věnce na dveře. Samozřejmě nebudou chybět batikované, malované, riflové, tkané a jiné veselé tašky, polštářky, chňapky, ekosáčky, tulipány, podsedáky, kosmetické taštičky. Z dalších výrobků ještě šperky, malované papírové taštičky a na každého z vás čeká drobný dáreček. Napečeme švestkové a rybízové koláče, bábovky, něco slaného, nachystáme čaj a kafíčko. Kdo by si chtěl prohlédnou naše dílny, rádi ho u nás provedeme. V případě nepříznivého počasí se zahradní jarmark neuskuteční.

Těší se na vás kolektiv Fokusu Semily, z. s.

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.  

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odpadový Oskar 2023: Největší posun třídění v Turnově
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT