Střípky z Fokusu Semily: Výstava fotokroužku a Vánoční jarmark

28.10.2022 07:13:59 | Autor: Jarmila Kuželová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Střípky z Fokusu Semily: Výstava fotokroužku a Vánoční jarmark

Milí přátelé a podporovatelé, po necelých třech letech narušených pandemií covidu bychom chtěli navázat na úspěšnou výstavu z podzimu roku 2019, kdy jsme veřejnosti poprvé představili náš fotokroužek. Chtěli bychom se i letos pochlubit našimi fotografiemi, neboť od té doby jsme pořídili spousty nových, které jsou zatím uloženy na disku v našem PC a nikdo je nevidí. Byla by byla škoda se ostatním jimi nepochlubit.

Tentokrát bude výstava fotografií našeho fotokroužku zaměřena na téma „máme rádi zvířata". Fotky vznikaly na cestách po zoologických zahradách v Liberci, Praze a Dvoře Králové. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 2. listopadu 2022 od 14 hodin na Městském úřadě v Semilech a úvodní slovo pronese naše kamarádka Pavla Bičíková, cestovatelka a fotografka. Nebude chybět krátký kulturní program a občerstvení. Výstava bude prodejní, potrvá do 30. listopadu 2022 a doufáme, že se vám fotky budou líbit. Přijďte se podívat, jak nahlížíme svět prostřednictvím fotoobjektivu.

Tradicí se již staly naše jarmarky, které pořádáme u nás ve Fokusu na zahradě. Jelikož celý rok tvoříme a vyrábíme, byli bychom rádi, kdyby vám naše výrobky udělaly radost. Spousta z vás, návštěvníků, si u nás kupuje dárky pro sebe, pro své blízké. A všichni naši klienti mají velkou radost, že právě ten jejich výrobek se vám líbil. Přijměte tedy pozvání na Vánoční jarmark ve dnech 22. a 23. listopadu 2022 od 10 do 17 hodin. Kdo ještě neví, kde sídlíme, tak v ulici Nad Školami vedle dětského domova, nazdobíme zahradu a budeme se na vás moc těšit.

Co si můžete zakoupit? Určitě svíčky „čtyřky" na adventní věnec, i bublinkové, velké barevné svíčky, ozdoby na stromeček. Keramická dílna vám nabídne oblíbené koule na svíčku, hrníčky, andílky, betlém, misky, květníky, vítejte. Z pedigu v řemeslné dílně vyráběli ošatky, košíky, podnosy, obaly na kapesníky, adventní věnce na dveře. Samozřejmě nebudou chybět batikované, malované, riflové, tkané a jiné veselé tašky, polštářky, chňapky, ekosáčky, tulipány, podsedáky, kosmetické taštičky. Z dalších výrobků ještě šperky, malované papírové taštičky a na každého z vás čeká drobný dáreček. Napečeme švestkové a rybízové koláče, bábovky, něco slaného, nachystáme čaj a kafíčko. Kdo by si chtěl prohlédnou naše dílny, rádi ho u nás provedeme. V případě nepříznivého počasí se zahradní jarmark neuskuteční.

Těší se na vás kolektiv Fokusu Semily, z. s.

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.  

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj opět ocení pedagogické pracovníky

Po dvouleté pauze se znovu uskuteční tradiční oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení nacházejících se na území Libereckého kraje. Akce se koná u příležitosti připomenutí Dne učitelů. Již 19. ročník této události se začíná ve čtvrtek 30. března 2023 od 16 hodin v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje. „Do 14. ledna 2023 bylo možné nominovat pedagogické pracovníky ze škol a školských zařízení, a to do tří kategorií, kterými jsou Výrazný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji, Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost a Zásluhy o rozvoj školství v Libereckém kraji," vysvětlil náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Jiří Čeřovský.

Kšanda Jaroslava Sypala pobaví diváky ve Velkých Hamrech

V pátek 31. března od 19 hodin bude ve Velkých Hamrech hostovat známý komik Jaroslav Sypal s Agenturou Snů se svojí skvělou komedií Kšanda. Známá jména jako Heidy Janků, Martin Maxa, Milan Pitkin a další jsou zárukou dobré zábavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na lomnickém zimním turnaji předali ceny vítězům
Nepotřebné věci opět dostaly druhou šanci. Na kraji vytřídili 80 pytlů
Připomeneme si 110. výročí úmrtí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty
Hodina Země 2023 bude také v Turnově
Kariéru Otty Bedřicha hraběte Harracha osvětlí Ondřej Capoušek

Nejčtenější články

24.03.: Připomeneme si 110. výročí úmrtí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty
23.03.: Na turnovské Špéře jsou aktivní
22.03.: S rezervou Pardubic vyválčily Přepeře bod za remízu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT