Stromy neunesly první sníh, krajští hasiči měli za sobotu 56 zásahů

28.10.2012 10:36:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Pojizeří

Stromy neunesly první sníh, krajští hasiči měli za sobotu 56 zásahů

Velké komplikace přinesl v Libereckém kraji sobotní první sníh. Hasiči byli voláni převážně k technickým zásahům, kdy pomocí motorových pil odstraňovali popadané stromy ze silnic. Situaci zhoršoval i silný nárazový vítr, který vytvářel sněhové jazyky.

Velké komplikace přinesl v Libereckém kraji sobotní první sníh. Hasiči byli voláni převážně k technickým zásahům, kdy pomocí motorových pil odstraňovali popadané stromy ze silnic. Situaci zhoršoval i silný nárazový vítr, který vytvářel sněhové jazyky.

„Stromy pod tíhou sněhu spadly do částí vozovek nebo je kompletně uzavřely. Nejvíce zásahů měli hasiči na Českolipsku, kde vyjížděli sedmadvacetkrát a popadané stromy sužovaly oblast kolem Dubé. Problémy byly také v horských oblastech, a to hlavně kolem Harrachova," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého Zdenka Štrauchová.

Celkem hasiči za sobotu v Libereckém kraji zasahovali 56 krát, což několikanásobně převyšuje počty zásahů z předchozích dní. Na Semilsku nebyla tak složitá situace jako v okresu Česka Lípa, ale i zde hasiči vyjížděli k zásahům jedenáctkrát, z toho dvakrát šlo o pomoc při dopravních nehodách.

Obrazem: Města a obce v Pojizeří i v Krkonoších zasypal první sníh

Sněhová nadílka komplikuje situaci na silnicích Libereckého kraje

Díky sněhové nadílce se odkládají krajské i okresní fotbalové zápasy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT