Studenti SUPŠS Železný Brod získali ocenění v prestižní soutěži

24.03.2015 13:59:38 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Železný Brod

Studenti SUPŠS Železný Brod získali ocenění v prestižní soutěži

V Karlových Varech se ve dnech 20. až 22. března 2015 uskutečnil osmý ročník mezinárodní soutěže studentů sklářských oborů. Do této prestižní výstavní soutěže se přihlásilo dohromady 63 studentů z 16 středních, vyšších a vysokých škol z pěti zemí, mezi nimi i Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodě.

Šestičlenná odborná porota složená z kurátorů, sklářských výtvarníků, a také jednoho zástupce pořadatele akce Spa Resortu Sanssouci udělila železnobrodské sklářské škole dvě ocenění - 1. místo, za skleněný objekt studentky Marie Suchánkové nazvaného Dual Word a 2. místo za rytý objekt Přesýpací hodiny od Martiny Fabiánové.

„Naše škola se této akce účastní od samého začátku, tedy již osmým rokem. Není bez zajímavosti, že 1. místo se nám podařilo získat celkem šestkrát, dvakrát místo druhé, v jednom případě jsme obdrželi cenu za uměleckořemeslné zpracování a jednou Zvláštní cenu Spa Sanssouci. Věřím, že tyto úspěchy dokládají nejenom kreativitu našich žáků, ale také propracovanou vzdělávací koncepci a kvalitu pedagogů," řekla ředitelka školy Akad. soch. Zdeňka Laštovičková.

„Soutěž představuje ojedinělou akci, určenou pro studenty všech stupňů sklářského vzdělávání, od středních odborných škol po pracoviště vysokých škol. Díky tomu se od roku 2008 stala platformou pro mezinárodní setkávání studentů a pedagogů, výměnu zkušeností, názorů a pohledů na směřování a budoucnost sklářství jako oboru a odborné vzdělávání obecně. Dalším cílem pořadatelů je ukázat v mezinárodním kontextu vysokou úroveň sklářské tvorby nejmladší generace - sílu výtvarného pojetí a skvělé řemeslo," dodal PhDr. Jaroslav Polanecký, hlavní organizátor akce s tím, že studentské práce soutěžily ve dvou kategoriích (mladší a starší), v obou byl uděleny tři ceny a navíc byla udělena zvláštní cena za řemeslné zpracování.

Výběr ze soutěžních exponátů bude vystaven v karlovarské Sun Gallery v Sanssouci od 22. března do července 2015.

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT