Studenti waldorfského lycea pomáhají pacientům semilské nemocnice

10.01.2025 18:56:54 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Studenti waldorfského lycea pomáhají pacientům semilské nemocnice

Žáci 12. třídy (3. ročník SŠ) Waldorfské základní a střední školy Semily, p.o. se od října 2024 aktivně zapojili do dobrovolnické činnosti na oddělení následné ústavní péče v semilské nemocnici. Dobrovolnictví studentů je skvělým příkladem vhodného doplnění komplexní zdravotní péče. Díky jejich aktivitám může nemocnice pacientům nabídnout nejen odbornou zdravotní péči, ale i lidskou blízkost a podporu.

Dobrovolníci se věnují pacientům formou neformálních aktivit jako jsou společné rozhovory, čtení a poslech knih, časopisů či hudby nebo hraní společenských her. Jejich přítomnost je pro mnoho pacientů vítaným zpestřením každodenního režimu a přispívá k psychické pohodě, která je nedílnou součástí procesu uzdravování.

"Program dobrovolnictví bude probíhat celý školní rok, každý žák stráví týden s klienty a bude se jim věnovat dle instrukcí sociální pracovnice a zdravotnického personálu ve výše uvedených aktivitách," vysvětlila Lenka Břenková, ředitelka Waldorfské základní a střední školy Semily.

Zapojení mladých lidí do programu podporuje nejen pacienty, ale také samotné studenty. Díky této zkušenosti si mohou uvědomit význam solidarity, empatie a lidskosti v každodenním životě. Zároveň získávají cenný pohled na zdravotnický systém a jeho fungování. Velké poděkování za podporu dobrovolnictví a péči o žáky školy patří garantovi projektu Aleně Kuželové a Renatě Bláhové, sociální pracovnici v nemocnici v Semilech.

Dobrovolnický program

Program dobrovolnictví byl letos v nemocnici znovu obnoven po covidové pauze. Program je určen pro každého, kdo chce pacientům v nemocnici poskytnout psychosociální podporu zdarma. Dobrovolník si s pacienty může povídat, číst jim knihy, brát je na procházky nebo na kávu v areálu nemocnice a třeba jim i hrát na hudební nástroje. Dobrovolnictví nemusí být zúženo pouze na jednotlivce. Skupina lidí či firmy mohou jednorázově nabídnout například výtvarné dílny, hudební či divadelní představení nebo i zkulturnění nemocničního prostředí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad

Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku

Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!

I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aplikace Záchranka bude v Libereckém kraji s rozšířenými funkcemi
Obrazem: 7. ročník Maloskalského půlmaratónu
Do turnovských škol se vrátilo školní fórum
Den vítězství v krajské knihovně oživí výstava i seminář
V Mírové hořela střecha rodinného domu

Nejčtenější články

04.05.: V Mírové hořela střecha rodinného domu
03.05.: Herečka Jiřina Bohdalová slaví 95. narozeniny
04.05.: Krajští hasiči měli o prodlouženém víkendu napilno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT