Studenti získali úspěchy v celostátních soutěžích, kraj je odměnil

25.11.2021 16:30:04 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Studenti získali úspěchy v celostátních soutěžích, kraj je odměnil

Úspěchy v soutěžích sklízí školáci z Libereckého kraje. Ve středu 24. listopadu převzalo devět žáků ocenění za vynikající reprezentaci v soutěžích vyhlášených v uplynulém školním roce ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

„Systém takzvaných ministerských soutěží je dlouhodobě považován za důležitou formu práce s talentovanou mládeží. Děti, které vynikají nadáním, jsou motivované, bystré, chtějí se učit a lační po nových informacích, kraj dlouhodobě systematicky podporuje, stejně jako se snaží pomáhat jejich rodičům a pedagogům, kteří s nimi pracují," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

„Jsem rád, že jsem se mohl setkat s nadanými školáky a odměnit je za jejich píli. Věřím, že nepoleví a i v budoucnu budou dělat Libereckému kraji dobré jméno," dodal Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova; právě z jeho rukou v zástupu Dana Ramzera žáci ocenění přebírali.

Předání ocenění úspěšným žákům<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Za středoškolskou odbornou činnost dostali odměnu Petr Kahan, Jakub Jon, Martin Podzimek, Jakub Smělík a Vojtěch Bursa. Za soutěž v ruském jazyce Jan Dubický, ve francouzském jazyce Barbora Ježková, v angličtině Robin Čeresiz a v češtině Anna Kulhánková.

„Mezi oceněnými bylo několik žáků, kteří již studium na střední škole absolvovali a v současné době jsou studenty vysokých škol. Bylo by krásné, kdyby oceňovaní talentovaní žáci a studenti v budoucnu využili svůj potenciál ve prospěch našeho kraje a po ukončení vzdělání našli v kraji uplatnění," poznamenal náměstek Ramzer.

Soutěže, v nichž žáci uspěli, se kvůli epidemickým opatřením v souvislosti se šířením koronavirové nákazy konaly distanční formou. „S tímto zcela nových průběhem se úspěšně vypořádali nejen organizátoři a odborní garanti soutěží, ale i samotní účastníci a pedagogové, kteří žáky k soutěžím připravovali," ocenil Ramzer.

V uplynulém školním roce se do soutěží v jednotlivých postupových kolech zapojilo téměř 1400 žáků. V celostátním finále reprezentovalo kraj 44 žáků, z čehož se jich umístilo devět na prvním až třetím místě.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Do nové fotbalové sezony 2022/2023 povede tým Jablonce trenér David Horejš! Nový trenér stvrdil své působení v Jablonci v den svých 45. narozenin. Po sedmiletém působení u A týmu Českých Budějovic se nyní stěhuje na sever Čech, kde bude chtít navázat na svá úspěšná tažení s jihočeským klubem a dostat Jablonec opět do vyšších pater tabulky. Více podrobností na Našem Jablonecku

Cyklovýlet Krajem spisovatele Josefa Šíra

Obecní úřad Horní Branná pořádá v sobotu 21. května již 14. ročník cyklovýletu Krajem spisovatele Josefa Šíra, krkonošského učitele a hornobranského rodáka po stopách jeho učitelování. Start bude v zámecké zahradě Horní Branná od 8 do 11 hodin. Cíl rovněž v zámecké zahradě do 16 hodin. Připraveny jsou cyklistické trasy na 25, 37, 57 a 88 kilometrů. Pěší dětská trasa na 5 kilometrů povede jen v okolí Horní Branné. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mosty ve Svijanech se dočkají rekonstrukce, práce začnou 23. května
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj
Dubnová výzva 10 000 kroků v Turnově ve znamení 750
Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze

Nejčtenější články

19.05.: Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak
20.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. května
20.05.: Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT