Studenti získali úspěchy v celostátních soutěžích, kraj je odměnil

25.11.2021 16:30:04 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Studenti získali úspěchy v celostátních soutěžích, kraj je odměnil

Úspěchy v soutěžích sklízí školáci z Libereckého kraje. Ve středu 24. listopadu převzalo devět žáků ocenění za vynikající reprezentaci v soutěžích vyhlášených v uplynulém školním roce ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

„Systém takzvaných ministerských soutěží je dlouhodobě považován za důležitou formu práce s talentovanou mládeží. Děti, které vynikají nadáním, jsou motivované, bystré, chtějí se učit a lační po nových informacích, kraj dlouhodobě systematicky podporuje, stejně jako se snaží pomáhat jejich rodičům a pedagogům, kteří s nimi pracují," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

„Jsem rád, že jsem se mohl setkat s nadanými školáky a odměnit je za jejich píli. Věřím, že nepoleví a i v budoucnu budou dělat Libereckému kraji dobré jméno," dodal Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova; právě z jeho rukou v zástupu Dana Ramzera žáci ocenění přebírali.

Předání ocenění úspěšným žákům<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Za středoškolskou odbornou činnost dostali odměnu Petr Kahan, Jakub Jon, Martin Podzimek, Jakub Smělík a Vojtěch Bursa. Za soutěž v ruském jazyce Jan Dubický, ve francouzském jazyce Barbora Ježková, v angličtině Robin Čeresiz a v češtině Anna Kulhánková.

„Mezi oceněnými bylo několik žáků, kteří již studium na střední škole absolvovali a v současné době jsou studenty vysokých škol. Bylo by krásné, kdyby oceňovaní talentovaní žáci a studenti v budoucnu využili svůj potenciál ve prospěch našeho kraje a po ukončení vzdělání našli v kraji uplatnění," poznamenal náměstek Ramzer.

Soutěže, v nichž žáci uspěli, se kvůli epidemickým opatřením v souvislosti se šířením koronavirové nákazy konaly distanční formou. „S tímto zcela nových průběhem se úspěšně vypořádali nejen organizátoři a odborní garanti soutěží, ale i samotní účastníci a pedagogové, kteří žáky k soutěžím připravovali," ocenil Ramzer.

V uplynulém školním roce se do soutěží v jednotlivých postupových kolech zapojilo téměř 1400 žáků. V celostátním finále reprezentovalo kraj 44 žáků, z čehož se jich umístilo devět na prvním až třetím místě.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Rozsvícení vánočního stromu v Semilech bude online

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Semilech vzhledem k novým vládním opatřením proběhne online. Můžete jej sledovat v sobotu 27. listopadu od 16.30 na facebooku Města Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj opět vyhlašuje dotační program na podporu kultury
Adventní čas v turnovské knihovně bude plný příběhů
V návrhu rozpočtu může Liberecký kraj počítat s vyššími příjmy
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
Hospic sv. Zdislavy a Technická univerzita se připojují ke dni štědrosti

Nejčtenější články

26.11.: Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích
26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT