Studentský film Bělásek se bude natáčet v Liberci

28.03.2023 07:13:54 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Studentský film Bělásek se bude natáčet v Liberci

Mladí filmaři z Filmové akademie Miroslava Ondříčka se v novém krátkém filmu věnují motýlům, identitě, lásce, úzkosti a dospívání. V absolventském snímku Bělásek se zabývají sebepoznáním a dospíváním mladé dívky. Tvůrci teď sbírají finanční prostředky na natočení filmu. Natáčet se bude v dubnu v Liberci, kde se odehrává i děj příběhu a kde se na podzim uskuteční premiéra.

„Na dnešní, tedy moji, generaci působí ze všech stran spousta podnětů a je těžké se ve všech zprávách dostatečně rychle zorientovat, přizpůsobit se, a přitom nezavrhnout sám sebe. Vyprávíme intimní příběh dívky ve vztahu, který jsme sami prožili. Hledání sama sebe přirozeně doprovází pochyby a v čase mezi dětstvím a dospělostí zůstáváme často zmateni z velkého a rychlého světa. V konečné fázi je osamocení přijmutí sama sebe, smíření se s beznadějí, snaha se jí přizpůsobit, ale nenechat se otupit," řekl Petr Vaněk, režisér filmu Bělásek.

Hlavní roli bezejmenné dívky ztvární herečka Darija Pavlovičová, která má za sebou zkušenost jak s filmovým, tak divadelním či televizním herectvím. Ústřední písní filmu píseň Anety Langerové Hříšná těla, křídla motýlí. Právě skrze sbírání motýlů je hlavní hrdinka filmu schopná konfrontovat svá traumata z dětství.

„Snímek se bude natáčet v Liberci, protože se nám líbí kontrast krajského města s okolní přírodou. Výtěžek sbírky použijeme na realizaci filmu od scénografie, kostýmů, až po to, abychom zajistili všem členům štábu důstojné podmínky pro jejich práci," doplnil režisér Petr Vaněk.

„Liberecký kraj přispívá na tvorbu filmů, které vznikají na jeho území v posledních letech pravidelně. Pochopitelně si vybíráme a nepodporujeme každou žádost. Chceme, aby se kraj prezentoval v kvalitní tvorbě. V tomto případě dáváme příležitost mladým filmařům, pro které je zvlášť obtížné najít podporu," řekla Květa Vinklátová náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Přispět na natáčení filmu a tím se podílet na jeho vzniku můžou zájemci zde https://www.znesnaze21.cz/sbirka/podporte-absolventsky-film-belasek.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT