Sunrise Mass – Mše vycházejícího slunce opět v Liberci

02.04.2023 19:24:29 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Sunrise Mass – Mše vycházejícího slunce opět v Liberci

Volné liberecké vokální sdružení Rosex zve srdečně všechny příznivce hudby a zpěvu na výjimečný koncert. Po velkém úspěchu premiéry Sunrise Mass v Liberci v loňském roce budou mít posluchači opět možnost zažít tuto krásnou mši z díla významného norského skladatele Ola Gjeila, žijícího v současné době v New Yorku.

K realizaci jsou přizváni zpěváci z libereckých sborů Carola, A my taky a Ještěd. Mši se sborem čítajícím na 60 zpěváků nastudovala Alena Sobotková, sbormistryně Rosexu. Dirigování komorního smyčcového orchestru tvořeného profesionálními i amatérskými muzikanty se ujal opět Graziano Sanvito, italský hudebník, dlouholetý dirigent Podkrkonošského symfonického orchestru v Semilech a držitel Pocty hejtmana Libereckého kraje za celoživotní přínos v oblasti hudby. Program koncertu obohatí vystoupení hosta, kterým je tentokrát komorní flétnový soubor Flauto Collegium.

Sunrise Mass, která v sobě spojuje moderní i klasické hudební prvky, zazněla poprvé v Oslu v roce 2008. „Gjeilovo dílo loni velmi zaujalo zpěváky a hlavně mělo velký ohlas u publika. Půjde tedy o druhé uvedení této mše v Liberci. Autor v ní umně spojil klasické i moderní hudební prvky. Je pojímána jako „duchovní cesta" reflektující vývoj člověka od dětství k dospělosti, s podobenstvím k východu slunce. Skladba vrcholí v poslední části, kterou autor napsal k poctě hudebního velikána J. S. Bacha. Poslechově je mše velmi harmonická, příjemná, zvukově vyvážená. Věříme, že po dlouhém zimním období přeladíme posluchače na jarní slunečné dny a dodáme jim novou energii a dobrou náladu...," sděluje s úsměvem sbormistryně Alena Sobotková.

Koncert se koná v kostele sv. Antonína Velikého v Kostelní ulici v Liberci, v neděli dne 16. dubna 2023 v 16.00 hod. Vstupenky budou k dispozici přímo na místě konání před začátkem koncertu. Akce je podpořena Fondem kultury a cestovního ruchu Statutárního města Liberec.

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea

Nejčtenější články

01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
31.01.: Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT