Svatý Martin přijel do Turnova II bez sněhu, ale s nadějí
14.11.2022 13:47:16 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov
V podvečer svátku svatého Martina 11. 11. zavítal Martin na bílém koni do Turnova II. Zjevil se z mlhy mnoha stovkám návštěvníků již tradiční akce, kterou každoročně připravují zaměstnanci ZŠ Skálova v odloučeném pracovišti prvního stupně v Alešově ulici.
„V letošním roce jsme provedli několik malých úprav, ale rámec akce jsme ponechali," řekla hlavní organizátorka akce, zástupkyně ředitele pro 1. stupeň, Vendula Bičíková. „Tajemno, které propojují postavy z blížího se adventního času, symbol pokory a pomoci druhému, zpěv dětského sborečku dětí z Alešovky a Integrovky, svařák, čaj i domácí štrúdl - na to všechno jsou příchozí zvyklí již od roku 2011, kdy jsme tuto akci pro veřejnost pořádali poprvé."
Vendula Bičíková tedy vysvětluje, co se letos změnilo: „V představení lidé viděli i zástupy andělíčků, kteří svými lucerničkami dokreslovali celkovou atmosféru. A na závěr zpěváci přidali jednu písničku. Tou jsme chtěli všechny nalákat na vystoupení malých zpěváků z našeho 1. stupně, které se uskuteční v pátek 9. prosince od 12.15 na vánočních trzích na turnovském náměstí."
Svatý Martin sníh sice nepřinesl - ale za to rozzářil oči dětí a dospělé přenesl do magického světa, kde nacházíme souznění, klid a předvánoční naladění.
„Děkujeme všem příchozím, těší nás, že se akce líbí. Je to o spolupráci mnoha a mnoha lidí zaměstnanců školy, dětí, rodičů, technického zázemí od Kulturního centra Turnov, města Turnova, jezdeckého klubu Mira Hnanice (díky koni Košťálovi a jezdkyni Vlastě Šormové), SRPŠ, sponzorů a přátel školy. A ta spolupráce všech je právě na celé akci to nejcennější," dodala Vendula Bičíková.
Související články
První školní den turnovských prvňáčků
Rušné prázdniny na turnovských školách
Svatý Martin opět přijede do Turnova II
Svatý Martin přijel v pátek do Turnova
Svatý Martin přijel do turnovské ZŠ v Alešově ulici
ZŠ Skálova Turnov přivítala Martina na bílém koni
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Nejnovější články
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.