Svatý Martin přijel do Turnova II bez sněhu, ale s nadějí

14.11.2022 13:47:16 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Svatý Martin přijel do Turnova II bez sněhu, ale s nadějí

V podvečer svátku svatého Martina 11. 11. zavítal Martin na bílém koni do Turnova II. Zjevil se z mlhy mnoha stovkám návštěvníků již tradiční akce, kterou každoročně připravují zaměstnanci ZŠ Skálova v odloučeném pracovišti prvního stupně v Alešově ulici.

„V letošním roce jsme provedli několik malých úprav, ale rámec akce jsme ponechali," řekla hlavní organizátorka akce, zástupkyně ředitele pro 1. stupeň, Vendula Bičíková. „Tajemno, které propojují postavy z blížího se adventního času, symbol pokory a pomoci druhému, zpěv dětského sborečku dětí z Alešovky a Integrovky, svařák, čaj i domácí štrúdl - na to všechno jsou příchozí zvyklí již od roku 2011, kdy jsme tuto akci pro veřejnost pořádali poprvé."

Vendula Bičíková tedy vysvětluje, co se letos změnilo: „V představení lidé viděli i zástupy andělíčků, kteří svými lucerničkami dokreslovali celkovou atmosféru. A na závěr zpěváci přidali jednu písničku. Tou jsme chtěli všechny nalákat na vystoupení malých zpěváků z našeho 1. stupně, které se uskuteční v pátek 9. prosince od 12.15 na vánočních trzích na turnovském náměstí."


Svatý Martin sníh sice nepřinesl - ale za to rozzářil oči dětí a dospělé přenesl do magického světa, kde nacházíme souznění, klid a předvánoční naladění.

„Děkujeme všem příchozím, těší nás, že se akce líbí. Je to o spolupráci mnoha a mnoha lidí zaměstnanců školy, dětí, rodičů, technického zázemí od Kulturního centra Turnov, města Turnova, jezdeckého klubu Mira Hnanice (díky koni Košťálovi a jezdkyni Vlastě Šormové), SRPŠ, sponzorů a přátel školy. A ta spolupráce všech je právě na celé akci to nejcennější," dodala Vendula Bičíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První školní den turnovských prvňáčků
Rušné prázdniny na turnovských školách
Svatý Martin opět přijede do Turnova II
Svatý Martin přijel v pátek do Turnova
Svatý Martin přijel do turnovské ZŠ v Alešově ulici
ZŠ Skálova Turnov přivítala Martina na bílém koni

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší knihovny jsou v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům
Hejtman Martin Půta se pyšní dekádou ve vedení Libereckého kraje

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT