Světoví skokané se přesunuli do Harrachova

07.01.2011 12:11:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Světoví skokané se přesunuli do Harrachova

Prakticky ihned po čtvrtečním dokončení Turné čtyř můstků v Rakousku a Německu se světová elita skokanů na lyžích přesunuje do Harrachova. O víkendu zde totiž proběhnou dva závody Světového pohár v letech na lyžích.

Přihlášena je v Harrachově kompletní světová špička, včetně třeba Morgensterna, Ammanna nebo Malysze, kterého jistě přijede povzbudit spoustu polských fanoušků. Pouze německý reprezentant Michael Uhrmann chybí v nominaci trenéra Wernera Schustera. Německým lídry tak budou Martin Schmitt a Michael Neumayer, doplní je ještě kolegové Mechler, Schoft, Queck a Ulmer.  

Mluvilo se o tom, že možná bude chybět druhý v průběžném pořadí světového poháru Andreas Kofler, ale ten zatím v rakouské nominaci nechybí. „Rakouská přihláška je kompletní, včetně Koflera a Morgensterna, výprava ale ještě může během pátku nominaci upravit," upřesnila Jitka Pánková z tiskového střediska.

Dále se diváci mohou těšit na Fina Hautamäkiho, Nory Bardala, vítěze z Bischofshofenu Hildeho nebo Römörena, kompletní sestavu Polska i Slovinska, celkem je přihlášeno 55 závodníků, doplnili výčet harrachovští pořadatelé.

Česká nominace trenéra Davida Jiroutka obsahuje kompletní pětici z Turné čtyř můstků, tedy Romana Koudelku, Jakuba Jandu, Jana Maturu, Lukáše Hlavu a Bořka Sedláka, které doplní Antonín Hájek a čtveřice Kožíšek, Cikl, Vaculík a Mazoch z širšího reprezentačního týmu.

Na předchozích závodech se Čechům dařilo střídavě, když nakonec nejlepší z nich na Turné čtyř můstků byl lomnický Roman Koudelka, celkově 30. v Turné a 26. v průběžném pořadí Světového poháru ve skocích. Poslední závod v Bischofshofenu se vůbec nevydařil Jandovi, který v něm skončil až 42.a jistě si bude chtít v Harrachově napravit reputaci. Na lepší časy z minulé sezony by se mohl rozpomenout i Antonín Hájek, který harrachovský můstek na Čertově hoře dobře zná, protože až donedávna byl členem místního oddílu.

V sobotu dopoledne nejprve proběhne dvoukolový trénink, po něm kvalifikace, ze které postoupí nejlepších 40 do 1. kola a poté nejlepších 30 do 2. kola, které určí celkové pořadí. V neděli se již kvalifikace neskáče a do 1. kola jde rovnou stejná 40, která postoupila již v sobotu.

Související aktualita: Časový program SP v letech v Harrachově

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT