Světoví skokané se přesunuli do Harrachova

07.01.2011 12:11:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Světoví skokané se přesunuli do Harrachova

Prakticky ihned po čtvrtečním dokončení Turné čtyř můstků v Rakousku a Německu se světová elita skokanů na lyžích přesunuje do Harrachova. O víkendu zde totiž proběhnou dva závody Světového pohár v letech na lyžích.

Přihlášena je v Harrachově kompletní světová špička, včetně třeba Morgensterna, Ammanna nebo Malysze, kterého jistě přijede povzbudit spoustu polských fanoušků. Pouze německý reprezentant Michael Uhrmann chybí v nominaci trenéra Wernera Schustera. Německým lídry tak budou Martin Schmitt a Michael Neumayer, doplní je ještě kolegové Mechler, Schoft, Queck a Ulmer.  

Mluvilo se o tom, že možná bude chybět druhý v průběžném pořadí světového poháru Andreas Kofler, ale ten zatím v rakouské nominaci nechybí. „Rakouská přihláška je kompletní, včetně Koflera a Morgensterna, výprava ale ještě může během pátku nominaci upravit," upřesnila Jitka Pánková z tiskového střediska.

Dále se diváci mohou těšit na Fina Hautamäkiho, Nory Bardala, vítěze z Bischofshofenu Hildeho nebo Römörena, kompletní sestavu Polska i Slovinska, celkem je přihlášeno 55 závodníků, doplnili výčet harrachovští pořadatelé.

Česká nominace trenéra Davida Jiroutka obsahuje kompletní pětici z Turné čtyř můstků, tedy Romana Koudelku, Jakuba Jandu, Jana Maturu, Lukáše Hlavu a Bořka Sedláka, které doplní Antonín Hájek a čtveřice Kožíšek, Cikl, Vaculík a Mazoch z širšího reprezentačního týmu.

Na předchozích závodech se Čechům dařilo střídavě, když nakonec nejlepší z nich na Turné čtyř můstků byl lomnický Roman Koudelka, celkově 30. v Turné a 26. v průběžném pořadí Světového poháru ve skocích. Poslední závod v Bischofshofenu se vůbec nevydařil Jandovi, který v něm skončil až 42.a jistě si bude chtít v Harrachově napravit reputaci. Na lepší časy z minulé sezony by se mohl rozpomenout i Antonín Hájek, který harrachovský můstek na Čertově hoře dobře zná, protože až donedávna byl členem místního oddílu.

V sobotu dopoledne nejprve proběhne dvoukolový trénink, po něm kvalifikace, ze které postoupí nejlepších 40 do 1. kola a poté nejlepších 30 do 2. kola, které určí celkové pořadí. V neděli se již kvalifikace neskáče a do 1. kola jde rovnou stejná 40, která postoupila již v sobotu.

Související aktualita: Časový program SP v letech v Harrachově

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT