Sychrov rozezní fúze klasiky a moderny v podání glorchestra

07.09.2021 14:12:53 | Autor: Martin Kubišta, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Sychrov

Sychrov rozezní fúze klasiky a moderny v podání glorchestra

Spanilá krasojízda projektu glorchestra po českých hradech a zámcích bude pokračovat i během září. Od posledního koncertu na brněnském Slavkově uplynul bezmála měsíc a další zastávka je již 8. září 2021. Tentokrát syntéza klasického orchestru a moderních hudebních žánrů prostoupí zdmi zámku Sychrov. Opět nebude chybět ani jedinečná světelná show a ikonická scénografie autorů projektu Milana Caise a Radima Výchopně.

Zámek Sychrov bude v pořadí už čtvrtou zastávkou projektu, který si klade za cíl nastartovat tuzemský kulturní život strádající po vleklých pandemických opatřeních. Po pražském Výstavišti a zámcích ve Zbirohu a Slavkově se teď na nevšední hudební zážitek mohou tudíž těšit obyvatelé Libereckého kraje.

„Projekt glorchestra není koncert, kde rapeři budou rapovat v obleku ve Státní opeře. Spíš naopak. Jde o zážitek dost možná klasických rozměrů, ale v mnohem uvolněnějším prostředí. Chceme naživo s pomocí symfonického orchestru naplno rozvinout potenciál živého provedení různých žánrů. Náš plán je udělat vkusné spojení alternativní elektroniky, popu, RnB, rapu a taneční hudby a spojovacím materiálem je právě široká instrumentace velkého orchestru," popisuje ambice projektu jeho hudební režisér Radim Výchopeň alias Radimo.

Návštěvníci se tak na Sychrově opět dočkají osvědčené formule. Základem tělesa je klasický symfonický orchestr Unique orchestra Jana Šikla, který ale poměrně čile experimentuje s hudebními žánry typu alternativní elektronické hudby, RnB, rapu nebo taneční hudby. A nezřídka za pomoci hvězdných hostů - například raperů Vladimira 518 a DJ Wiche nebo uskupení 7krát3 a Žofie Dares, pohybující se na pomezí popu a RnB. Jedinečnost zážitku je navíc umocněna originální scénografií, která do průběhu koncertu zapracovává i originální světelnou show.

Ty má primárně na starost art director projektu Milan Cais. Koncertní místa totiž nebyla vybrána jen tak náhodou, naopak se s kulisou historických památek počítalo ze scénografického hlediska už předem. „Líbila se mi představa podtržení určité duality, kterou oba zcela odlišné světy přináší. Pódium je v tomto případě místo setkání, kde se mají nenásilně s lehkostí a až určitou samozřejmostí propojit, čemuž podřídíme design i scénografii. Jako důležitý vnímám i fakt, že každý event se bude odehrávat na zajímavém historickém místě se silným géniem loci. Dekorace budou vždy citlivě řešeny a instalovány v kontextu jednotlivých lokalit různě s podtržením jejich ojedinělosti. Nebude to tedy klasický pojízdný cirkus, který se staví pokaždé stejně ve stejných proporcích," vysvětluje Cais.

Výtěžek ze vstupného budě věnován na opravu tuzemských historických památek. „Jsme rádi, že díky unikátnímu projektu glorchestra můžeme podpořit nejen obnovu historických míst v České republice, ale i pomoci restartovat českou kulturu," uvedl Štěpán Michlíček, generální ředitel společnosti BAT pro Českou republiku a Slovensko. Ta je hlavním partnerem projektu, jehož název odkazuje na populární zařízení na zahřívání tabáku glo. „Naše novinka glo hyper+ sklízí u českých dospělých uživatelů nevídaný úspěch a my věříme, že stejné popularity se dočká i projekt glorchestra," dodal.

Po Sychrově čekají glorchestru ještě dva koncerty. 16. září projekt přivítá Hospitál Kuks a celé turné bude zakončeno vystoupením v Dolní oblasti Vítkovic 22. září.

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rukopis cukráře Jíny se stal exponátem srpna v turnovském muzeu
Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT