Szabo: Neházíme flintu do žita, zkusíme ještě zabojovat

14.02.2011 12:09:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

V jilemnické hale se v sobotu odehrálo první čtvrtfinálové utkání Celostátní ligy v sálovém fotbale. Domácí hned v úvodu neproměnili opakovaný pokutový kop, což je poznamenalo pro zbytek zápasu a k odvetě pojedou s tříbrankovým mankem.

„Hlavní faktory prohry vidím v neproměněné penaltě, devítimetrovém kopu i vlastní brance hned poté co jsme snížili. Nedařilo se nám doma nic a hráči se sami zbytečně dostali pod tlak. Neházíme ale flintu do žita, pokusíme se v Poličce ještě zabojovat," komentoval utkání prezident SK Sico Jilemnice Milan Szabo.

Domácím chyběl v obraně stále zraněný Vašek, který už možná bude k dispozici pro druhý čtvrtfinálový zápas. V útoku naopak nechyběli kanonýři Němec a Král a navíc z Andy Liberec hostující Žoček.

SK Sico Jilemnice - VPS Novabrik Polička 2:5 (0:1)

Již v počátku tohoto čtvrtfinále mohli převzít domácí režii utkání do svých rukou, kdyby ve 3.minutě proměnili pokutový kop nařízený proti hostům za faul brankáře Dittricha v brankovišti. Poprvé se Josef Němec trefil, ale penalta musela být opakovaná a podruhé už brankář Poličky svou chybu napravil. Duel byl vyrovnaný, obě družstva hrála pokud možno na jistotu a snažila se hlavně střílet z větších vzdáleností. Jedna taková střela hostů byla ještě tečovaná zády M. Kováře a brankář Kos už nemohl nic dělat - 0:1.

Zaplněná tribuna jilemnické sportovní haly shlédla v poločasové přestávce vystoupení místní dívčí taneční skupiny, ale i druhý poločas nabídl slušnou zábavu v podobě dobrého futsalu, bohužel více sil měli hosté. Po třech minutách našli přesnou přihrávkou z pravé strany nekrytého spoluhráče před brankou domácích, a ten zvýšil na 0:2.

Domácí poté zvýšili aktivitu a když podél padajícího brankáře Poličky vsítil Kraus kontaktní gól, dostali se znovu do zápasu. Bohužel ještě v téže minutě si dal Kraus nešťastný vlastní gól když se hlavou snažil odvrátit prudkou přihrávku do prostoru před brankou. V 35. minutě zvýšila Polička na 1:4 střelou z boku pod padajícím brankářem. Domácí se nesložili a minutu nato kontrovali přesnou prudkou střelou M. Krále ke vzdálenější tyči.

O další dvě minuty později se mohli domácí dotáhnout na rozdíl jediného gólu, museli by ovšem proměnit trestný kop po šestém načítaném přestupku soupeře. A tak zákonitě přišel trest v podobě páté branky hostů ještě v téže minutě. Ve zbytku utkání již k žádné změně skóre nedošlo, takže nejvyrovnaněji očekávané čtvrtfinále Celostátní ligy skončilo největším brankovým rozdílem ze všech čtyř.

Branky: 26. Kraus, 36. M. Král - 8. Kovář, 23. a 35. Dostál, 26. L. Král, 38. Netolický. Rozhodčí: Daněk, Frajt, ŽK: 2:4. Sestava Jilemnice: Kos - Kraus, Paulů, Kuřík, Havel - Němec, M. Král, Koudelka, Žoček, Illner, Šlechta.

Další výsledky čtvrtfinále: Prachatice - Chemcomex Praha 1:3, Klatovy - Stonava 1:3, Vamberk - Zlín 3:2.

O víkendu probíhalo v Jilemnici znovu soustředění sálové reprezentace před MS v Kolumbii. Do širšího výběru se dostali i jilemničtí hráči Kraus a M. Král a účastnili se i střetnutí výběru červených proti bílým, přičemž Král v něm vstřelil dvě branky.