Táborová základna v Krčkovicích získala nový háv

09.07.2023 23:38:14 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Táborová základna v Krčkovicích získala nový háv

Novým zázemím se může pochlubit táborová základna v Krčkovicích. Na místo původního objektu v havarijním stavu byla minulý týden dokončená dřevostavba, ve které je jídelna s kuchyní, sociální zázemí a obytné podkroví se zhruba dvaceti místy ke spaní.

Majoritním uživatelem je Středisko volného času Žlutá ponorka, které počítá, že již 1. července přijedou první osadníci na letní tábory. Ve spolupráci s Městskou sportovní Turnov bude tento týden probíhat ještě dovybavování například nádobím v kuchyni a spoustou drobností potřebných k táborovému životu.

Stavbu měla na starosti firma Zikuda, se schvalováním veškerých dokumentací si poradila Městská sportovní Turnov, s.r.o. Tento týden bude vydáno kolaudační rozhodnutí. „Finále bylo opravdu hektické, byli jsme tlačeni časem, že do konce června musí být hotovo. Na stavbě bylo v některých chvílích rušno, v jeden moment jsem napočítal 33 lidí z šesti firem, které dokončovaly podlahy, elektrikářské a truhlářské práce, vodoinstalace...," popsal Pavel Mikeš, technik Městské sportovní Turnov, s.r.o.

Dřevostavbu v krásném prostředí Českého ráje mohou využívat i další turnovské organizace na školní výlety, harmonizační pobyty nebo i pro skupinové či individuální rekreace. Budovu lze nyní využívat celoročně.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT