Tady Vary, tady v Semilech

17.07.2020 11:22:39 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Tady Vary, tady v Semilech

Od 3. do 11. července mělo Kino Jitřenka možnost zúčastnit se unikátního projektu s názvem Tady Vary. Jelikož organizátoři 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary měli již vybranou řadu zajímavých titulů, které by kvůli opatřením vlády nemohli uvést jako každoročně ve Varech, rozhodli se těch 16 nejzajímavějších snímků nabídnout kinům po celé republice.

Projektu se zúčastnilo 96 kin, ve kterých probíhala promítání vždy ve stejný čas. Projekce byly obohaceny o krátká videa s pozdravy tvůrců a komentáři organizátorů projektu. Podvakrát jsme měli možnost sledovat živý přenos diskuze s autory filmů z Kina Světozor v Praze.

Jitřenka byla jedním z několika kin, do kterých zavítala i delegace. Anna Purkrábková, dramaturgyně festivalu, přijela do Semil uvést španělský dokumentární film Zumiriki a poděkovat za přízeň a spolupráci v této nelehké době.

Atmosféru festivalu doplňoval červený koberec v předsálí, který diváky přenesl alespoň na chvíli do Karlových Varů. Návštěvníci měli možnost zakoupit autentické hrnky s motivem festivalu a Semil.

„V současnosti, kdy je návštěvnost kin velice nízká, byl počet diváků milým překvapením. S 258 návštěvníky jsme se směle vyrovnali i několikanásobně větším městům. Festival si mezi semilskými svou přízeň našel, bylo tak pro nás potěšením vidět některé tváře opakovaně. Právě pro ně kino nabídlo možnost zakoupení cenově výhodných permanentek na více představení," řekl Ondřej Vraštil z Kina Jitřenka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letní kino v Semilech promítne v parku Ostrov šest filmů
Přehlídka Tady Vary dostane festivalové filmy do 96 kin

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT