Tempo očkování se zvýšilo, registrovat se už mohou lidé nad 50 let
05.05.2021 19:49:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří
Koordinátor očkování pro Liberecký kraj a radní pro zdravotnictví Vladimír Richter prozradil, že za minulý týden se proočkovalo v našem kraji 17 tisíc očkovacích látek a tím se tempo znovu zvýšilo o 10%, když oproti začátku dubna jsme na téměř trojnásobných počtech očkování. Od středy 5. května se do registračního systému mohou poprvé evidovat lidé od 50 let výše.
„Postupně se daří očkovat kategorie 80 a 70 plus, které dosáhly už 70% naočkovanosti. Očkují se dál i ostatní kategorie nad 60 a 55 let. Ve středu dojde k rozšíření registrací o kategorie 50 plus. Tito lidé se již budou moci registrovat a je předpoklad, že poměrně rychle dostanou i termín očkování," sdělil ve videu krajského úřadu Vladimír Richter.
Všichni, kteří jsou dnes zaregistrovaní, by měli už příští týden obdržet termín očkování. „Věřím, že většina z nás tak učiní a zaregistruje se, abychom se dostali do stavu, kdy budeme úplně proočkovaní v maximální možné míře a budeme si moci užívat běžného života tak, jak tomu bylo před pandemií," dodal Richter.
Související články
Poslední ponorková služba na ARO turnovské nemocnice
Co se vše otevírá 3. a 10. května
Očkovací dávku dostal už i hejtman Libereckého kraje Martin Půta
K očkování se od 28. dubna mohou registrovat lidé nad 55 let
V Turnově zahájili provoz antigenního centra na zimním stadionu
V Libereckém kraji bylo aplikováno přes 100 tisíc očkovacích dávek!
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
Počty nakažených se pozvolna snižují. Od 12. dubna končí nouzový stav
Testovací místo pro řidiče kamionů v Hrádku nad Nisou 8. dubna končí
Od 12. dubna se s koncem nouzového stavu uvolní část omezení
Hasiči převážejí antigenní testy do škol v Libereckém kraji
Covid ustupuje, ale ne tak, jak si lidé přejí. Očkování stále stagnuje
Nakažených i hospitalizovaných ubylo, očkování ale opět ztrácí rychlost
Liberecký kraj vytvořil očkomapu, mapu očkujících praktických lékařů
Linka 1212 vznikla kvůli koronaviru, za rok pomohla 400 tisícům lidí
VIDEO: V Jilemnici se očkuje ve sportovní hale
Vláda prodloužila protiepidemická opatření, sport možný v rámci okresu
Vzrůstá počet testování i očkování, počet nakažených ale zatím neubývá
Senioři v turnovských domovech jsou naočkovaní i druhou dávkou
Hasiči ze Semil zajišťovali převoz pacientů s covidem
V Libereckém kraji 500 hospitalizovaných, vyočkováno již 40 tisíc vakcín
Občané Libereckého kraje mohou přejíždět na testy do jiného okresu
Počty nakažených přestaly stoupat a konečně se víc rozjelo očkování
Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření
ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
Antigenní testy v Harrachově končí, Polsko mění podmínky pro vstup
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
Od 1. března bude v Libereckém kraji fungovat sedm očkovacích center
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Obnovili výsadbu v turnovské ulici Žižkova
Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.