Testovací místo pro řidiče kamionů v Hrádku nad Nisou 8. dubna končí

08.04.2021 16:11:44 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Testovací místo pro řidiče kamionů v Hrádku nad Nisou 8. dubna končí

Odběrové místo pro provedení antigenních testů v Hrádku nad Nisou, u silnice I/35 směrem do Polska, končí svůj provoz. Od poloviny měsíce února sloužilo řidičům kamionové dopravy. Bylo pro ně snadno dostupné a vyhovovalo jim i provozní dobou zprvu nepřetržitou, pak v režimu šest dnů v týdnu a šestnáct hodin denně. Protože sousední země zmírnily podmínky při překračování státních hranic, odběrové místo pro kamiony svůj provoz dnešní 22. hodinou končí.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na fungování odběrového místa podíleli. Za celou dobu tam pracovníci otestovali 10.750 řidičů, z nichž jich 37 mělo pozitivní výsledek antigenního testu," řekl hejtman Martin Půta.

„Sousední Německo už nepožaduje při vstupu negativní antigenní test, proto není toto odběrové místo potřeba," sdělil Vladimír Richter, radní pro zdravotnictví a krajský koordinátor pro očkování. „Z čísel nám vyplývá, že téměř každý třístý řidič byl pozitivní."

Odběrové místo fungovalo ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, Krajským ředitelstvím Policie České republiky a městem Hrádek nad Nisou. Odběry zajišťovala společnost Smržo - Medic.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od 12. dubna se s koncem nouzového stavu uvolní část omezení
Covid ustupuje, ale ne tak, jak si lidé přejí. Očkování stále stagnuje
Testovací místo v Hrádku pro tranzitní dopravu bude dále v provozu
Nakažených i hospitalizovaných ubylo, očkování ale opět ztrácí rychlost
VIDEO: Poláci blokovali přechod v Hrádku proti kritice těžby v Turowu
Občané Libereckého kraje mohou přejíždět na testy do jiného okresu
Antigenní testy v Harrachově končí, Polsko mění podmínky pro vstup
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
Od 1. března bude v Libereckém kraji fungovat sedm očkovacích center
Kraj spouští velkokapacitní očkovací centra, zatím na pěti místech
Počet pozitivních roste i kvůli více testům. Kraj otevře očkovací centra
Testovací místo pro řidiče kamionů bude fungovat do začátku března
Hasiči provedli v Hrádku řidičům za středu 220 antigenních testů
V Hrádku otevřeli druhé testovací centrum. Slouží řidičům do Německa
Nouzový stav vyhlášen od pondělí 15. února, platit bude 14 dnů
Do Německa je třeba negativní test. Místo v Hrádku je připraveno
VIDEO: Policisté kontrolují hranice okresu Trutnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním
Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele

Nejčtenější články

18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT