Tetřívek obecný odstartoval kampaň V Krkonoších jsem doma

08.01.2013 08:15:54 | Autor: Radek Drahný | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí,Krkonoše

Tetřívek obecný odstartoval kampaň V Krkonoších jsem doma

Letos oslavíme 50. výročí založení Krkonošského národního parku. K této příležitosti připravila Správa KRNAP kampaň pod názvem V Krkonoších jsem doma, kterou lidem přiblíží vzácné druhy živočichů žijících v Krkonoších. Prvním z nich je tetřívek obecný.

Jejich stopy budou spojovací linkou celé kampaně a každý měsíc představí jednoho více či méně známého živočicha. „Snažíme se neustále hledat nové a nové cesty, jak oslovit veřejnost, jak lidem ukázat vzácnost krkonošské přírody. Tato kampaň je takovou možností. Nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit zaplatit nákladnou reklamní kampaň v tradičních médiích. Moji kolegové proto přišli s nápadem, jak s využitím našich prostor a našich internetových stránek po dobu jednoho roku přiblížit lidem 12 druhů živočichů žijících v Krkonoších," řekl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Živočichem, který kampaň odstartoval, je tetřívek obecný. Ten právě v tuto dobu potřebuje klid, aby bezpečně přežil zimu. Přílišné rušení v místech, kde zimuje, by pro něho mohlo mít tragické následky. Dalšími druhy budou třeba vydra, rys, ale třeba i vřetenovka nebo netopýr. Posledním, který dvanáctiměsíční kampaň uzavře, bude sám člověk. Symbolicky tak na závěr připomene, že hory jsou již několik století člověkem osídleny a i ten má v Krkonoších své místo. Je v nich doma.

Základem kampaně jsou stopy daného živočicha a sdělení V Krkonoších jsem doma. Přijďte na návštěvu, které má připomenout skutečnost, že lidé jsou v horách návštěvníky a měli by se podle toho chovat. V rámci kampaně budou využity internetové stránky, facebookový profil a vnitřní i venkovní prostory na budově Správy KRNAP. Speciální stránku ke kampani najdete zde: http://www.krnap.cz/v-krkonosich-jsem-doma

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT