Tipy na procházky v Turnově 4: Za turnovskými detaily

15.03.2021 07:29:53 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Tipy na procházky v Turnově 4: Za turnovskými detaily

Vzhledem k současné situaci připravili v Regionálním turistickém a informačním centru pro obyvatele Turnova několik procházek, které můžete s celou rodinou podniknout i během zpřísněných protiepidemických opatření. Jako čtvrtou procházku vám představují Za turnovskými detaily, která vás provede nejen po zajímavých místech v Turnově, ale naučí všímat si detailů, které běžně nevidíte.

Turnov byl vždy poddanským městem a mnoho honosných staveb zde nenajdete. Přesto mají domy zajímavé detaily, kterým většina z nás nevěnuje žádnou pozornost. Víte například, že na fasádě turnovské radnice jsou vyobrazeny řemeslné znaky cechů? Víte, u kterého průjezdu najdete litinové patníky s hlavou psa, které sloužili jako ochrana před poškozením portálů od kol kočárů? V jakém parku najdete sochu pojmenovanou Adam a Eva?

Procházky si můžete stáhnout na stránkách infocentra (www.infocentrum-turnov.cz) anebo si je osobně vyzvednout ve stojánku na chodbě Regionálního turistického informačního centra (dále též „RTIC") ve Skálově ulici 84. S těmito procházkami je spojena i soutěž o volné vstupenky na hrad Valdštejn. Vyplněné „procházky" doplněné o vaši adresu a kontakt můžete v případě zájmu vhodit do připravené krabičky na chodbě RTIC. Slosování proběhne 31. 3. a 21. 4. 2021.

Procházka Za turnovskými detaily<br />Autor: Archiv RTIC Turnov Druhou kategorií procházek je pět doporučených okruhů na katastru města Turnova, které budou postupně zveřejňovány na facebooku infocentra (pondělí a středa). V rámci procházek se seznámíte s částí Pekařovy naučné stezky, podíváte se do údolí řeky Jizery pod hruborohozeckým zámkem či k nejstarší sakrální památce v Turnově. Na všech procházkách Vám přejeme dobrou náladu a nezapomeňte na roušku.

Organizace Turnovské památky a cestovní ruch připravila též nové rubriky na sociálních sítích. Na facebooku infocentra najdete od úterý novou rubriku Nesu název po..., která nahradí dosavadní rubriku Detaily z Turnova. Hrad Valdštejn ve středeční rubrice s názvem 200 let Aehrenthalů na Valdštejně (1821‒2021) vás bude seznamovat s osobnostmi posledního zde žijícího rodu, které jsou spojeny s tímto krajem. V rubrice budou postupně zveřejňovány portréty a fotografie, které máme k dispozici a jsou zapůjčeny ze sbírek NPÚ. Synagoga Turnov pro Vás připravuje rubriku Vlastní jména v hebrejštině, která vás seznámí s původem jmen a jejich vznikem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tipy na procházky v Turnově 3: K nejstarší sakrální památce
Tipy na procházky v Turnově 2: Za výletem ke hvězdárně
Tipy na procházky v Turnově: Hrubý Rohozec na dlani

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Rozsvícení vánočního stromu v Semilech bude online

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Semilech vzhledem k novým vládním opatřením proběhne online. Můžete jej sledovat v sobotu 27. listopadu od 16.30 na facebooku Města Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj opět vyhlašuje dotační program na podporu kultury
Adventní čas v turnovské knihovně bude plný příběhů
V návrhu rozpočtu může Liberecký kraj počítat s vyššími příjmy
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
Hospic sv. Zdislavy a Technická univerzita se připojují ke dni štědrosti

Nejčtenější články

26.11.: Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích
26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT