Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

26.05.2024 08:50:39 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

U příležitosti Mezinárodního dne rodiny se v poslanecké sněmovně odehrála konference, kde byla mimo jiné oceněna ředitelka Centra pro rodinu Náruč v Turnově Tereza Linhartová.

Unie center pro rodinu a komunitu sdružující rodinná, mateřská a komunitní centra pořádá každoročně konferenci u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Konala se ve středu 15. května 2024 v poslanecké sněmovně pod záštitou komise pro rodinu a rovné příležitosti PSP ČR.

Konference se zúčastnili zástupci vlády, poslanecké sněmovny, samosprávy, střešních organizací, a především zástupci rodinných, mateřských a komunitních center z celé České republiky. Hovořilo se o veřejné podpoře center i zajištění stabilního a předvídatelného financování, o důležitosti preventivních aktivit v rodinné politice či roli center a zastřešujících organizacích jako zásadních partnerů pro rodinnou politiku.

Unie center současně zdůrazňuje jedinečnou roli zkušených lídrů rodinných, mateřských a komunitních center. Při letošní konference proto opět udělila titul Výjimečná osobnost - ocenění za přínos rodinné politice ČR ředitelkám nebo zakladatelkám rodinných center. Mezi ně patří také Tereza Linhartová, která vede Centrum pro rodinu Náruč. Vedení centra převzala v roce 2015 po zakladatelce Petře Houškové, která se předávání účastnila z pozice místostarostky města, v jejíž gesci je rodinná politika.

Petra Houšková k ocenění dodává: „Tereze Linhartové velmi gratuluji a děkuji za to, jak vynikajícím způsobem centrum vede. Náruč je stabilní, respektovanou, dynamicky se rozvíjející neziskovou organizací, která působí nejen v Turnově, ale i v Mnichově Hradišti, pracuje se sociálně ohroženými rodinami, její nenahraditelná role je v poskytování dostupného nízkoprahového poradenství nebo v podpoře náhradní rodinné péče. Náruč tvoří skvělý tým osobností žen, které dokážou poskytovat potřebnou podporu a péči rodinám a současně být otevřené novým výzvám. Organizace umí být rovněž atraktivním zaměstnavatelem a zásadním partnerem města v rozvoji rodinné politiky. Fanfáry, které při předávání ocenění zazněly, jsme si patřičně užily..."

S využitím tiskové zprávy Unie center pro rodinu a komunitu Marcela Jandová

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT